Kohët e dorëzimit të Mac Pro janë në rrezik për shkak të koronavirusit ose Covid-19

Mac Pro

Koronavirusi gjithashtu i quajtur kohët e fundit si Covit-19 po ndikon në një nivel global pa kaluar me vështirësi kufijtë kinezë dhe kjo përkthehet në probleme të të gjitha llojeve. Më i njohuri në vendin tonë sot është fatkeqësisht "kaosi" që po instalon në ngjarjen më të madhe të telefonisë mobile të mbajtur në Barcelonë, po, po flasim për Kongresin Botëror Mobile të këtij viti. Tani e tutje në 12 Shkurt dhe pas tërheqjes për shkak të frikës nga Covit-19 nga disa prej kompanive të mëdha që marrin pjesë në ngjarje, ajo mbetet, por festimi i tij është me të vërtetë në rrezik.

Formula 1 GP i Kinës u anulua disa orë më parë, parashikimet e rritjes së Kinës janë të ndenjura, shitja e fuçive të naftës së papërpunuar në vendin aziatik mund të ulet në mënyrë drastike, kompanitë e makinave po shohin se si kjo shpërthim i koronavirusit Wuhan në Kinë do të ndikojë drejtpërdrejt në prodhimin tuaj dhe kështu një mori problemesh të lidhura. Për më tepër, dhe si mund të jetë ndryshe, ndërmarrjet e teknologjisë që prodhojnë komponentë dhe pajisje për ndërmarrjet në të gjithë botën ndalen, kështu që kjo gjithashtu i prek direkt siç është rasti me Apple.

Në këtë rast, fabrikat Mac Pro përparësia e të cilave është furnizimi i tregut amerikan janë në të njëjtin vend dhe për këtë arsye nuk duhet të ketë vonesa përtej atyre të parashikuara, por në rastin e pjesës tjetër të botës, këto Mac Pro janë mbledhur në Kinë si dhe ne pamë disa muaj më parëPrandaj, kohët e dorëzimit të këtyre pajisjeve të fuqishme janë gjithashtu në rrezik tani për shkak të virusit që prek vendin. MacBook Pro, iMac ose iMac Pro do të kenë gjithashtu dërgesat e mëvonshme në kohën kur përdoruesi bën një konfigurim të personalizuar të ekipit.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.