Koleksioni më i madh i Mac-ve të njohur ndonjëherë del në shitje

mushama

Isshtë një nga ato historitë që së paku është kurioz, dhe është se Marion Stokes mbajti në magazinën e saj një koleksion spektakolar të produkteve Apple në paketimin e tyre origjinal. Kjo është diçka që është zbuluar pas vdekjes në 2012 të kësaj të apasionuar pas produkteve të Apple Mac.

Ajo është një bibliotekare dhe prodhuese lokale e televizionit Filadelfia, e cila ishte një klient i madh i Apple dhe është e dukshme Unë isha një tifoz i madh i MacintoshPor gjithashtu jo vetëm që ishte i kënaqur me ruajtjen e të gjithë këtij numri të Mac-ve dhe pajisjeve periferike të Apple të pahapura, Stokes i ruajti reklamat e transmetuara nga Apple për 140.000 vjet deri në ditën e vdekjes së tij në 35 kaseta video.

Shtë një numër spektakolar dhe i paparë i kompjuterëve me të 200 produkte të mbyllura në mënyrë perfekte sikur sapo të largoheshin nga fabrikat e Apple. Midis të gjitha këtyre produkteve janë të gjitha llojet e iMac, ka laptopë, një NuBus PowerMacs, një iBook G4 14, një PowerBook 500 Module PCMCIA, një Workgroup Server 7250, një Lisa ose një Macintosh 512k përveç disa periferikësh nga kompania e molla e kafshuar ndër të tjera.

A mund ta imagjinoni se çfarë mund të kushtojë kjo sasi kompjuterash të mbyllur në mënyrë të përsosur në 20 vjet nga tani? Nëse marrim parasysh shumat që paguhen për disa prej tyre Apple Macs e parë në ankand dhe duke kursyer distancat e asaj që ishte Mac-u i parë në historinë e Apple, ky koleksion mund të ketë vlerë të pallogaritshme.

Epo, e gjithë kjo është për shitje në eBay për mjekun çmimi prej 100.000 dollarë dhe nëse jeni nga Shtetet e Bashkuara, kostoja e transportit do të jetë 2.000 dollarë më shumë, duke e bërë atë 10.000 për dërgesat jashtë Shteteve të Bashkuara. Çfarë, ju hedh veten?


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Një koment, lëre tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

  1.   John dijo

    Problemi nuk është se ajo ishte një tifoze e vërtetë siç do ta kategorizonin shumë, por më tepër një konsumator i detyruar. I trishtuar duke kaluar tërë jetën duke kërkuar lumturi në stereotipet e Apple, të cilat sot askush tjetër nuk po i shfrytëzon ato.