Kthimi i Jon Stewart në televizion nga dora e Apple TV +, do të bëhet në shtator

Jon Stewart

Duket se shtatori do të jetë një muaj me një numër të madh premierash në Apple TV +. Në artikullin e mëparshëm, unë komentoj për datën e një prej serialeve më të pritur në Apple TV +, Fundación, i cili do të dalë premierë në shtator, megjithëse data specifike nuk dihet për momentin.

Gazetari Jon Stewart gjithashtu do të kthehet në televizion, pasi doli në pension në vitin 2015, të njëjtin muaj shtator, edhe pse për momentin është gjithashtu e panjohur se cila do të jetë data. Data është bërë e ditur përmes një postë të brendshme nga Apple në të cilën media të ndryshme kanë pasur qasje.

Në këtë mënyrë, konfirmohet lajmi që kemi botuar disa muaj më parë, në të cilin Apple ishte duke synuar rënien e kthimit të Jon Stewart në televizion. Programi i Stewart, dubluar Problemi me Jon Stewart, do të jetë një program që do të trajtojë vetëm lajmet aktuale, në episodet një orëshe ku do të diskutohet vetëm një temë.

Ashtu si seritë e tjera të disponueshme në Apple TV +, Problemi me Jon Stewart do të ketë podcastin e tij përkatës, ku tema e trajtuar në episodin përkatës do të hulumtohet më tej.

Për momentin, duket se nuk është përcaktuar ndonjë periodicitet Për këtë serial, pra kemi 4 episode në një muaj që shohim një episod në 2 muaj! Formati i këtij seriali të ri ka të gjitha tiparet e të qenit shumë i ngjashëm me të Biseda me Oprah, por me më shumë të intervistuar. E gjitha varet nga aktualiteti i momentit.

Jon Stewart, punoi në Comedy Central për 20 vjet, në të cilën fitoi 20 çmime Emmy. Ekipi për këtë program të ri përbëhet nga 3 gra: Brinda Adhikari, Chelsea Devantez dhe Lorrie Baranek. Formati i këtij spektakli të ri nuk do të ngjajë me atë që kishte në Comedy Central.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.