LG mund të prodhojë Apple Car dhe ta nxjerrë atë në shitje në 2024

Nëse mendonim se Apple do të linte mënjanë projektin Apple Car, ishim shumë gabim. Të paktën kjo është ajo për të cilën informacionet ose thashethemet më të fundit dëshirojnë të mendojmë. Me sa duket mollë Unë do të isha në një marrëveshje me LG të jetë në gjendje të prodhojë Apple Car dhe ta bëjë atë një realitet.

Ndërmarrja e përbashkët e LG Electronics me furnizuesin e automjeteve me bazë në Kanada Magna International, LG Magna e-Powertrain, është "shumë afër" me nënshkruaj kontrata me Apple për të ndërtuar modelet e para të automjeteve elektrike. Kjo është të paktën ajo që zbulon lajmi i botuar nga gazeta Times e Koresë i cili gjithashtu citon "një burim të njohur me këtë çështje".

Sipas të njëjtit burim, mund të ndodhë që prodhimi i modeleve të para jo në shkallë të gjerë, sepse është mundësia që kompania e mollëve të përcaktojë vërtet interesin e përdoruesve për këtë lloj «vegël». Në varësi të mënyrës se si përgjigjet tregu, do të varet edhe tregtimi i tij dhe natyrisht prodhimi i tij.

Bashkimi i Apple me LG është qartë një avantazh i madh për të dy. Për Apple dhe për shkak se filialet e LG Group përfshirë LG Display, LG Chem, LG Energy Solution dhe LG Innotek janë përfshirë tashmë në zinxhirin e furnizimit të pjesëve të Apple, Apple nuk ka pse të shqetësohet për ndonjë problem në zinxhirin e furnizimit. Këto bashkëpunëtorë të LG janë të kualifikuar për të siguruar rendimentin e prodhimit dhe shpërndarjen më të shpejtë të pjesëve të nevojshme për automjetet elektrike Apple.

Nëse marrëveshja kryhet përfundimisht, duhet të marrim parasysh se, të dy palët së bashku do të përcaktojnë detajet përkatëse për prodhimin e makinës elektrike, të cilat mund të paraqiten në 2024.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.