"Up Next" i Apple Music shkon ndërkombëtarisht me artistë të rinj

Apple Music është paditur për konkurrencë të padrejtë

Apple Music është si Apple TV, një shërbim i kompanisë kaliforniane që duhet të përmirësohet dhe të arrijë më shumë përdorues në mënyrë që të konkurrojë me rivalët dhe të jetë në të njëjtin nivel. Një nga karakteristikat që ato kryejnë në mënyrë që të marrin atë numër më të madh të përdoruesve dhe ndjekësve është ajo që quhet si "E rradhes". Shfaqja mujore e botuar nga Apple Music e krijuar për të identifikuar, shfaqur dhe ngritur talentin e yjeve në rritje. Tani ajo është bërë më ndërkombëtare se kurrë më parë deri në 11 vende të ndryshme dhe dëshiron t'u japë publicitet profesionistëve të caktuar të cilët përndryshe nuk mund të bëhen të njohur. Një bast për premtimet e reja.

Apple Music ka mbështetur prej kohësh artistë të rinj përmes fushatave të saj "Up Next", të cilat promovohen përmes Apple Music. Tani ai synon të ndërtojë mbi suksesin e këtij shërbimi duke e zgjeruar atë në më shumë artistë në më shumë vende. Sipas Billboard, versioni i ri ndërkombëtar "Up Next" do të fillojë me rreth një duzinë artistësh, nga rreth një duzinë vendesh.

Vendet dhe artistët e rinj të përfshirë janë:

 • SHBA, Morray 
 • Kanada, Shtypni
 • Australi, PRC e pjeshkës
 • Mbretëria e Bashkuar, Mbretëresha e foshnjës
 • Afrikën e Jugut Blxckie
 • Indi, Prabh Thellë
 • Francia, Noe preszow
 • Alemania, Hënë 
 • Meksikë
 • Rusia, Prosto Lera
 • Japonia, Dongurizu
 • Kina pritet të bashkohet me programin gjatë këtij viti 2021, në muajin Prill.

Secili prej artistëve të paraqitur është zgjedhur nga specialistët e Apple Music, në vend se algoritmet. Artistët do të përfitojnë nga muskujt e marketingut të kompanisë në rajone të ndryshme lokale. Të gjitha makineritë e Apple në dispozicion të artistëve të zgjedhur që do të jenë në gjendje të promovojnë punën e tyre para miliona përdoruesve. Kush e di nëse midis këtyre të zgjedhurve kemi të radhët që do të shënojnë një histori në muzikë.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.