Lenovo prezanton ThinkPad X1 Fold me ekranin palosës 13,3 inç me të

Paloset Lenovo ThinkPad X1

Konkurrenca në botën e fletoreve është e ashpër dhe kompanitë duan të prezantojnë produkte të reja për të marrë pjesë në treg. Lenovo nuk është një kompani e vogël dhe laptopët e tyre ndonjëherë garojnë me MacBooks të Apple.

Në këtë rast firma sapo ka lansuar një kompjuter të palosshëm, po, një "palosje" por në një kompjuter. Ky ekip i ri quhet ThinkPad X1 Fold dhe ka një ekran 13,3 inç që paloset nga brenda dhe nga jashtë brenda, eja, një kabrio i plotë.

I palosur ka një ekran 9,6 inç dhe me Windows 10

Dhe kjo mund të përdoret si një tabletë me ekranin e tij 9,6 inç kur paloset ose me madhësi të plotë 13,3 inç. Kjo pajisje ofron mundësinë e konfigurimit të mënyrës desktop, falë mundësisë së lidhjes së një tastiere ose përdorimit të tij sikur të ishte një tabletë.

Një detaj tjetër i rëndësishëm është ai së shpejti do të merrni versionin e ri të Windows 10X Edhe pse është e vërtetë ajo arrin me versionin e W10 të instaluar. Një version që funksionon në mënyrë të përsosur dhe që na lejon të përdorim pajisjet në një mënyrë krejtësisht normale, gjithashtu na lejon të lidhim të gjitha llojet e pajisjeve periferike si tastierë, minj, helmeta dhe madje edhe një monitor më të madh ose majë shkruese.

Paloset Lenovo ThinkPad X1

Çmimi disi i lartë, por është ai që duhet të jetë i pari

Kur shikojmë çmimin e kuptojmë se ku jemi dhe kjo është Ky kompjuter Lenovo do të fillojë me 3.999 euro dhe nëse përfshin lidhjen 5G, çmimi i tij rritet në 4.199 euro kështu që ne nuk po shikojmë një ekip që është "i arritshëm" për të gjithë.

Gjithashtu, edhe pse është e vërtetë që mund të blihet, do të duhet pak kohë për të arritur duart e përdoruesit, nuk ka data zyrtare por sipas Lenovo nuk do të zgjaste shumë. Ata shtojnë Procesori Intel Core Hybrid, ka një ekran OLED dhe menteshat i qëndrojnë mirë kohës, sipas Lenovo, provat e hapjes dhe mbylljes janë kryer më shumë se 30.000 herë dhe të mbajtura deri në përsosmëri.

Ne dyshojmë se Apple do të bëjë ndonjëherë diçka të ngjashme në këtë palosje Lenovo ThinkPad X1 por nuk e dini kurrë.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.