Më 27 janar do të shpallen rezultatet ekonomike të tremujorit të fundit të vitit 2021

Rezultatet financiare të Apple Q4 2021

Tremujori i fundit i vitit 2021 është karakterizuar në botën e teknologjisë nga mungesa e madhe e produkteve elektronike, një mungesë, ka prekur edhe kompaninë me bazë në Cupertino, pavarësisht se burime të ndryshme theksonin se Apple nuk do të kishte të njëjtin problem si pjesa tjetër e industrisë.

Blini modelet Pro të gamës së iPhone 13 ka qenë mjaft odise, ashtu si modelet më të fundit të iPad. Duke qenë një nga tremujorët më të rëndësishëm për Apple, do të duhet të shohim se si mungesa e çipave ka ndikuar në të gjithë botën gjatë tremujorit të fundit të 2021.

Do ta dimë më 27 janar të ardhshëm, datë në të cilën Apple, së bashku me Tim Cook dhe Luca Maestri, do të shpallin dhe komentojnë rezultatet financiare të tremujorit të fundit të 2021, tremujorit të parë fiskal të 2022 për kompaninë.

Për tani asnjë analist nuk duket se ka shans dhe të shpallë parashikimet e saj të shitjeve, parashikime shumë të rrezikshme për shkak të problemit që po prek jo vetëm prodhuesit e pajisjeve elektronike, por edhe prodhuesit e automjeteve, elektroshtëpiake...

Burime të ndryshme theksojnë se ky problem i çipit do të vazhdojë deri në fillim të vitit 2023, megjithëse analistë të tjerë theksojnë se deri në fund të 2022 çdo gjë mund të kthehet në normalitet. Ajo që është e qartë është se nëse planifikoni të rinovoni ndonjë produkt të Apple, kontrolloni disponueshmërinë nëse dëshironi të shisni atë që përdorni aktualisht për të kursyer para.

Nëse dëshironi ta ndiqni drejtpërdrejt këtë konferencë më 27 janar, mund ta bëni drejtpërdrejt nga faqja e internetit e Apple me një iPhone 7 ose më të ri, iPad të gjeneratës së 5-të ose më të ri, iPod touch të gjeneratës së 7-të me iOS 12.

Nëse e bëni atë nga një Mac, duhet të menaxhohet nga macOS Mojave 10.14 ose më vonë me Safari, Chrome, Firefox ose Microsoft Edge. Ju gjithashtu mund ta ndiqni këtë konferencë përmes një Apple TV të gjeneratës së dytë ose më vonë.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.