Më shumë pajisje për AirTags shfaqen përpara ngjarjes së kësaj pasdite

 

Me siguri rrjedhësi i mirënjohur Jon Prosser nuk ka qenë në gjendje të fle natën e kaluar. Gjithçka tregon se më në fund AirTags e tyre të ëndrrave do të paraqiten këtë pasdite në ngjarjen e Apple «Pranvere e ngarkuar»Që do të fillojë në shtatë pasdite me kohën Spanjolle.

Pas dy vitesh thashetheme në lidhje me paraqitjen e mundshme në treg të locatorëve të vegjël të Apple u thirrën AirTags, të gjitha indikacionet tregojnë se ato më në fund do të paraqiten këtë pasdite. Gjurma e fundit e freskët nga furra, janë këto shirita që u shfaqën sot për të qenë në gjendje të bashkëngjitnin një AirTag në një çantë ose valixhe, sikur të ishte një etiketë.

Pas më shumë se dy vitesh thashetheme, shumë besojnë se sot është dita që AirTags të Apple, një lloj lokalizimi i ngjashëm me Pllaka ekzistuese në treg, do t'u paraqitet atyre që ndjekin fjalën kryesore të kësaj pasdite. Disa fotografi të një aksesori të ri për këto AirTags sapo janë publikuar.

Kjo shtojcë duket si një etiketë bagazhi të bëra nga i njëjti lloj silikoni si shiritat Apple Watch që të gjithë njohim. Vetë AirTag do të ndodhej brenda zonës rrethore, dhe rripi i gjatë do të shërbente për ta "lidhur" atë në dorezën e një valixheje ose çantë.

Shiritat për bashkimin e një AirTag në valixhe

Shiritat AirTag

Për shembull, me këto rripa mund të lidhni një AirTag në dorezën e një valixheje.

Këto rripa kuptohet se janë bërë nga prodhuesit e palëve të treta dhe jo nga shitësit zyrtarë të Apple. Një raport i Bloomberg vitin e kaluar tha se Apple po zhvillonte pajisjet e veta AirTags, duke përfshirë një kuti lëkure dhe një aksesorë për zinxhirë çelësash.

AirTags janë krijuar për të shoqëruar sendet e vlefshme të përdoruesit, si një zinxhir kyç. Punime nga Bluetooth dhe ultra-bandë e gjerë dhe ato do të jenë të dukshme në aplikacionin "Kërko" të Apple. AirTag transmeton ID-në e tij unike përmes Bluetooth, e cila mund të merret nga çdo pajisje iOS afër ose Mac. Vendndodhja juaj do të shfaqet në aplikacionin Gjeni në çdo pajisje në pronësi të AirTag.

Kjo sjellje kryesisht përputhet me ato që ofrojnë gjurmuesit e tjerë Bluetooth. Sidoqoftë, AirTags shkojnë më tej falë përfshirjes së çipit të bandës Ultra-Wide. Çipi UWB do të lejojë pozicionimin e saktë të një treguesi të vendndodhjes kur është brenda 20 metra nga vendndodhja e njësisë. Në kodin e versioneve më të fundit të iOS është parë që do të ketë një përvojë të realitetit të shtuar në aplikacionin «kërkim«, Lejimi i një përdoruesi të mbajë iPhone-in e tij dhe të shohë një shigjetë që tregon drejtpërdrejt aty ku vendoset objekti në realitetin e shtuar.

Shpresojmë që më në fund këtë pasdite AirTags të prezantohen. Jam shumë kurioz të shoh se si Apple mund ta bëjë një pajisje të tillë të dobishme për të gjetur një çantë shpine të humbur, për shembull, dhe në vend që ta parandalojë atë të përdoretpër të spiunuar»Vendndodhja e saktë e një personi pa pëlqimin e tij.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.