Në dispozicion Mac OS X Kapiteni Azhurnimi

Rimëkëmbja-os x el capitan-0

Dita e sotme është e rëndësishme për sa i përket azhurnime për produkte të ndryshme të Apple. Unë zakonisht e lë sistemin operativ të mëparshëm në një ndarje të hard drive-it tim, në rast se mund të më duhet me një program të vjetër që nuk është ende i disponueshëm për versionin e fundit. Në këtë mënyrë unë kam njohur lëshimin e azhurnimit për Mac OS X Captain

Por një nga gjërat më të mira në lidhje me Apple është të kujdeset maksimalisht për secilin produkt dhe me këtë ajo dëshiron ta mbajë aktiv dhe të mbrojtur softuerin e tij të fundit. Por gjithashtu është i interesuar të mbështesë versionet e vjetra të softverit.

Apple ka lansuar këtë pasdite azhurnimi i dytë i sigurisë për Mac OS X Capitan. Ky është versioni 2016-002 y Kjo shoqërohet me një azhurnim të Safari në versionin 10.0.1,  që si një azhurnim i vogël, korrigjon vetëm problemet e sigurisë.

azhurnimi i macOSX_capitan_security Kompania nuk jep detaje për çështjet e sigurisë që mbulon me këtë azhurnim. Nëse klikoni në lidhje Duke kërkuar për më shumë informacion, Apple shkurtimisht komenton:

Në mënyrë që të mbrojë klientët tanë, Apple nuk do të zbulojë, diskutojë ose konfirmojë çështje sigurie deri sa të kryhet një hetim dhe të jenë në dispozicion rishikimet ose versionet e nevojshme.

Përditësimi i mëparshëm i sigurisë për Mac OS X Captain ndodhi më XNUMX shtator, duke korrigjuar gabimet dhe duke e lënë sistemin të mbrojtur para mbërritjes së Mac OS Sierra.

Përditësimi kërkon rinisjen e kompjuterit. Edhe kështu, Ne ju rekomandojmë të azhurnoni sa më shpejt të jetë e mundur për të shmangur ndërhyrës në Mac tonë. Nëse keni njoftime të konfiguruara, brenda pak minutash do t'ju informojë për azhurnimin e thënë. Mos harroni se nëse nuk doni të azhurnoni tani, gjithmonë mund të tregoni se do t'ju kujtohet brenda një ore ose të provoni ta instaloni atë sonte. Unë e rekomandoj këtë opsion, pasi do të azhurnohet ndërsa flemë dhe pajisjet do t’i gjejmë gati sapo të fillojmë të punojmë ditën tjetër.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.