MacBook Pro tjetër 16 inç i zbuluar në një bazë të dhënash rregullatore kineze

M2

Nuk është hera e parë Ne dëgjojmë dhe lexojmë thashetheme në lidhje me ekzistencën e mundshme të modeleve të reja 16-inç MacBook Pro. Me ekran mini-LED dhe një përsëritje të përmirësuar të çipit M1. Duket se jemi më afër të bëhemi realitet sepse sipas MacRumors kanë pikasur gjeneratën e ardhshme MacBook Pro në një bazë të dhënash rregullatore kineze.

Fletoret pritet të sjellin një dizajn më të sheshtë në pjesën e sipërme dhe të poshtme dhe më shumë porte, duke përfshirë kthimin e një porte HDMI, një fole të kartës SD dhe një kabllo magnetike të energjisë. Thashethemet gjithashtu sugjerojnë që Touch Bar do të dalë në pension në favor të çelësave fizikë Fn. Këto 16 ″ MacBook Pro të reja janë zbuluar në një bazë të të dhënave kineze. Lista, e zbuluar në 14 Prill nga shitësi i Apple Sunwoda Electronic, është për një bateri me një identifikues modeli të ngjashëm me Apple A2527 me një vlerësim prej 8,693 mAh / 11.45V. Kjo është e ngjashme me baterinë aktuale 16 inç MacBook Pro, e cila vlerësohet në 8,790 mAh / 11.36V, sipas iFixit.

Nëse prezantimi është i saktë, MacBook Pro i ardhshëm 16-inç do të kishte kapacitet pak më të vogël të baterisë sesa modeli ekzistues, potencialisht për shkak të dizajnit më të zhurmshëm të notebook-it. Sidoqoftë, çdo ndikim i mundshëm në jetëgjatësinë e baterisë ka të ngjarë të zbutet nga kalimi i MacBook Pro 16 inç nga procesorët Intel në Apple Silicon më efikas të energjisë. Në fakt, jeta e baterisë mund të përfundojë akoma më e gjatë se gjenerata aktuale.

Duket se jemi në prag të shikimit të laptopit të ri Apple. Pesë ditë pas fillimit të WWDC. Do të shohim nëse nuk kemi prezantimin e këtij MacBook Pro të ri 16 për atë 7 qershor.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.