MacBook 12 inç u shtua në listën "Vintage" të Apple

macbook

Firma Cupertino sapo ka shtuar listën e pajisjeve të vjetra të quajtura "të vjela" MacBook Retina me ekran 12 inç. Ky gabim u nis për herë të parë në Prill 2015 ishte i pari që shtoi tastierën me një mekanizëm flutur. Ne të gjithë i dimë problemet dhe ankesat që këta kompjuterë morën për shkak të tastierës që në fillim dukej se ishte tastiera që do të çonte ndryshimin në sistemin tipik të gërshërëve, por më në fund MacBook Pro aktual u kthye në gërshërë ...

Rreth produkteve antike ose të vjela

Apple konsideron produkte antike ose të cilësisë së mirë ato në që kanë më shumë se pesë por më pak se shtatë vjet që kur ata ndaluan së shpërndarë për shitje. Në këtë rast, ekipi i Apple i nisur në 2015 është gjashtë vjeç dhe për këtë arsye ndërron jetë.

Për më tepër, ky MacBook 12 inç ndaloi të shitej disa vjet më parë, kështu që po përballemi me një kompjuter të vjetër. Por nëse jeni si unë që keni një nga këto MacBook dhe keni nevojë të bëni një riparim, përsëri mund të keni disa pjesë rezervë pasi do të varet nga disponueshmëria e pjesëve. Do të thotë qartë se jo të gjitha pajisjet mund të riparohen në rast të një prishjeje serioze, por disa prej tyre mund të marrin pjesë rezervë pa probleme edhe nëse janë në këtë listë.

Koha kalon për të gjithë këta MacBooks që ishin të parët që u lançuan pa tifozë të brendshëm, me një vendosje të baterisë në formën e ballkoneve, me një çmim që me të vërtetë nuk ishte shumë i lirë dhe me risitë e tjera të tilla si tastiera e fluturave tashmë të përmendura, ndodh që të renditet nga Apple si një produkt i vjetër. Tani shpresojmë që MacBook Pro i ri të marrë përsipër.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.