Rishikimi i MacBook Air Mid 2013 me procesorin Haswell

Më 10 qershor, Apple përfitoi nga rasti kryesor i WWDC 2013 rinovoni gamën e fletoreve që i përkasin familjes MacBook Air. Ndër risitë kryesore, azhurnimi i pajisjeve na ka sjellë procesorët Intel Haswell, një SSD të ri me një ndërfaqe PCI Express dhe Wi-Fi ac me të cilin shpejtësia e transferimit pa tel është rritur ndjeshëm.

Ndoshta risia më e rëndësishme e MacBook Air-it të ri është autonomia e tij, duke tejkaluar 12 orë përdorim të vazhdueshëm. Në testet tona, ne kemi arritur shifrën që Apple tregon në faqen e saj të internetit dhe më e mira nga të gjitha, ne kemi arritur ta tejkalojmë ndjeshëm nëse zvogëlojmë shkëlqimin e ekranit në gjysmë.

MacBook Air

Siç ndodh zakonisht, autonomia varet shumë nga detyra që ne kryejmë me kompjuterin pasi që surfimi në internet ose përdorimi i zyrës nuk është i njëjtë me paraqitjen e një videoje në të cilën kërkohet shumë më shumë fuqi e procesorit.

Sekreti për të arritur një jetëgjatësi kaq të mirë të baterisë qëndron në përfshirjen e procesorëve Intel Haswell. Në nivelin e energjisë ato janë shumë efikase Dhe kjo ka arritur të zvogëlojë ndjeshëm konsumin e saj, përveç kësaj, udhëzime janë shtuar për të menaxhuar kërkesën e saj për energji në varësi të secilës situatë. Apple gjithashtu ka kontribuar duke shtuar një bateri me kapacitet më të lartë pa rritur dimensionet e kësaj fletoreje shumë të lehtë.

MacBook Air

Performanca e MacBook Air të ri është mbresëlënëse. Megjithëse në nivelin e referimit shifra e gjeneratës së mëparshme vështirë se është përmirësuar (motivuar nga një ulje e frekuencës së punës së procesorit), SSD i ri përdor PCI Express në vend të SATA 3 dhe kjo arrin shpejtësi shumë më të larta të leximit dhe shkrimit. Kompjuteri ynë është i pajisur me 5Ghz Intel Core i1,3 dhe është i aftë të boot plotësisht OS X në më pak se 14 sekonda.

Në ditët që i mbajmë me të ne nuk kemi provuar asnjë lloj problemi me lidhjen Wi-Fi ose dridhja e ekranit që kanë pësuar përdoruesit e tjerë. Për fat të mirë apo jo, Apple po heton këto mete dhe së shpejti duhet të shohim një zgjidhje në formën e një azhurnimi të softuerit.

MacBook Air

Pika kryesore e këtij MacBook Air është padyshim bateria, po, Qëllimi i Apple për gjeneratën e ardhshme duhet të jetë përmirësimi i ekranit. Shumë prisnin një panel Retina por unë preferoj që ato të përmirësojnë këndet e shikimit që edhe pse nuk janë të këqija, ato mund të jenë më të mira. Në nivelin e rezolucionit, ju gjithashtu mund të hidheni në 1080P ose, edhe më mirë, ta kopjoni atë dhe të vendosni mbiemrin Retina që është ende vonë për të ardhur.

MacBook Air

Përndryshe, ky MacBook Air ende ndjehet si "Ajër" si kurrë më parë dhe gëzon përfundimet e të cilave mund të japim vetëm komente të mira.

Çmimi i këtij MacBook Air me procesor 5Ghz i1,3 dhe 8 GB RAM me 128 GB SSD është 1229 euro.

Më shumë informacion - MacBook Air Wi-Fi Update 1.0, patch beta për të zgjidhur problemet me Wi-Fi


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.