MacBook Air i ri i Apple do të dalë në prodhim verën e vitit 2022

MacBook

Siç shpjegon analisti i mirënjohur Ming-Chi Kuo, prodhimi në masë i MacBook Air i ri i Apple Ajo tregon qartë fillimin në verën e vitit të ardhshëm. Kjo do të thotë se nuk do të kemi ndonjë ndryshim deri pas verës.

Kuo thotë se prodhimi i këtyre MacBook Airs të rinj pritet deri në fund të tremujorin e dytë ose fillimin e tremujorit të tretë të 2022. Këto pajisje të reja logjikisht do të kenë një procesor shumë më të fuqishëm se ai që kemi sot, përveç menaxhimit më të mirë të burimeve të energjisë, përmirësimit të autonomisë.

Ashtë një kohë e gjatë për të parë këto MacBook Air të rinj sipas Kuo

Modeli i parë MacBook Air me një procesor M1 u lëshua nëntorin e kaluar 2020 kështu që të gjithë mund të mendojmë se këtë vit ndryshimi i procesorit do të luhej në këtë kohë ... Sipas shënimit të publikuar nga analisti dhe të replikuar nga media të tilla si AppleInsider, Kompania Cupertino nuk do të nisë një MacBook Air të ri deri pas verës së vitit të ardhshëm. Pjesë e problemit do të ishte mungesa e përbërësve. Problemi i përbërësve është më urgjent se sa duket dhe kjo është arsyeja pse ata do të duhet të dozojnë lëshimet e Mac -ve të rinj.

Gjithçka tregon se këtë vit do të kemi një model të ri 14 dhe 16 inç MacBook Pro, kështu që sapo të arrijnë këto ekipe, nuk do të lansohen më modele portative të Apple. Në çdo rast Ne kemi mbetur të pyesim veten nëse do të shohim një iMac të ri këtë vit me procesorët Apple, por me një ekran 27 ose 28 inç siç bënë me iMac më të vogël.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

bool (e vërtetë)