MacBook Pro 14 dhe 16 inç mbërrijnë në Meksikë

Hyrja e kufjeve MacBook Pro

Disa ditë pas vënies në skenë të Apple MacBook Pro të reja 14-inç dhe 16-inç përdoruesit në Meksikë sot shohin se si arrijnë në dyqanin online. Këto skuadra që u prezantuan tetorin e kaluar në eventin “Unleashed” mbërrijnë pak më vonë se zakonisht në vend, por tashmë mund të themi se janë të disponueshme për blerje me kohë dorëzimi nga 2 deri në 3 javë.

Meksika i mirëpret Mac-ët e rinj me krahë hapur

Dhe është se ky vend tenton të përmbyset me produktet e Apple pavarësisht se produktet që ata prezantojnë zakonisht mbërrijnë më vonë se në vendet e tjera. Në këtë rast i ri dhe i fuqishëm MacBook Pro me procesorë M1 Pro dhe M1 Max Tani ato mund të blihen në dyqanin online, në Apple Store dhe në dyqanet e autorizuara.

Çmimet e këtyre kompjuterëve variojnë nga 52.399 pesos e MacBook Pro 14 inç me 16 GB RAM dhe një disk 512 Gb deri në 93.999 pesos të MacBook Pro me procesor M1 Max, 32 GB memorie dhe 1 TB SSD. Në çdo rast, përdoruesit kanë opsionet e konfigurimit të disponueshme ashtu si pjesa tjetër e përdoruesve, megjithatë, kur konfiguroni Mac në një mënyrë më të personalizuar, duhet të kihet parasysh se kohët e transportit do të jenë disi më të gjata. Shijoni këto Mac të rinj!


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

bool (e vërtetë)