MacBook Air 2022 gjithashtu do të shtojë një dizajn të nivelit

MacBook Air

Dhe është se disa orë më parë ne ndamë një botim në të cilin gjoja MacBook Pro do të shtojë nivelin e diskutueshëm, ka një lajm tjetër që ne e shohim drejtpërdrejt edhe nga Uebfaqja e MacRumors në të cilën ata flasin për një MacBook Air për 2022 me këtë nivel në krye të ekranit.

Thashethemet për ekipet e vitit të ardhshëm nuk mund të përzihen me atë që mund të shohim sot në ngjarjen e Apple.Me Për këtë arsye, duhet thënë se këtë vit nuk besojmë se do të ketë ndryshime në dizajnin e Mac përtej përmirësimeve në ekran që pamë në MacBook Pro të paraqitur disa muaj më parë me M1. Pjesa e brendshme e tyre do të përmirësohet me procesorët e rinj, por për ndryshime të jashtme estetike dhe kjo nivel i mundshëm do të duhet të presë deri në vitin 2022.

Asnjë kornizë në ekranin e MacBook të vitit të ardhshëm

Itshtë e mundur që Apple do të jetë në gjendje të eliminojë kornizat në ekranet e kompjuterëve të saj në maksimum për vitin e ardhshëm, por ne mendojmë se do të ishte më mirë të mos vendosnim një nivel si të tillë në ekran dhe të bëjmë një dizajn më linear në modelet aktuale. Një kornizë disi më e hollë, por që zë të gjithë ekranin është për shumë përdorues më mirë sesa të lini pajisjet me më pak korniza, por me një nivel në krye qendrore për të gjetur kamera dhe sensorë të tjerë.

Qoftë ashtu si mundet i njëjti filtër Ty98, i cili flet për MacBook Pro shpjegon se gjenerata e ardhshme MacBook Air do ta përfshijë këtë nivel në krye. Ai gjithashtu thotë se ekipi i ri do të ketë një dizajn më të rrumbullakosur dhe një profil shumë më të hollë se sa ky Mac aktualisht. Ekrani i këtyre Air tashmë mund të montojë ekranin mini-LED 13 inç dhe të ketë disa ngjyra në dispozicion. Ne do të shohim se çfarë ndodh me këto thashetheme, por është shumë herët për të nxjerrë një përfundim përfundimtar.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

bool (e vërtetë)