MacBook Air 2022 mund të vijë me një emër të ri…

MacBook air pritet të ketë një ridizajn të përditësuar sipas kohës. Modeli më i hollë dhe më i hollë i laptopëve Mac, ai mund të pësojë një ndryshim të madh për vitin e ardhshëm. Pra, të paktën disa analistë e sugjerojnë atë. Megjithatë, ajo që ata nuk kanë përmendur është se mund të vijë me një emër të ri. Një ndryshim jo vetëm në të brendshme dhe të jashtme, por edhe në mënyrën e thirrjes.

Ne e kuptojmë se analistët kur thonë se do të shohim një MacBook Air të ri të ridizajnuar, i referohen çipave të rinj M1 Pro dhe M1 Max. Gjithashtu që ata munden përfshijnë dizajnin Notch në ekran ashtu si MacBook Pro i ri i prezantuar më 18. Madje mund të prisni një dizajn të ri në pamjen e tij të jashtme. Por ajo që nuk arritëm të kuptonim është një nga ndryshimet që po ashtu përflitet. Ndryshimi i emrit tuaj.

Ky ndryshim tjetër i madh i referohet emrit, i cili do të bëhej thjesht një MacBook. Spekulohet se Apple mund të eliminojë emrin Air në modelet e reja që mund të prezantohen vitin e ardhshëm. Në këtë mënyrë do të rikthehej emri i vetmuar i MacBook. Kështu të paktën analisti ose eksperti për çështjet e Apple thotë, Dylandkt, siç ka deklaruar përmes llogarisë së tij në Twitter.

Hera e fundit që Apple përdori thjesht emrin MacBook ishte në vitin 2015. Me një laptop 12 inç që konkurronte fuqishëm me vetë modelin Air. Kjo ide zgjati deri në vitin 2019 kur ndaloi prodhimin dhe shitjen dhe atë vit u lançua MacBook Air Retina i ri 13 inç, i cili kishte një çmim më të ulët dhe specifikime të përmirësuara. Nëse këto thashetheme përmbushen përfundimisht, Apple do të qëndronte me MacBook, MacBook Pro, iMac, Mac Pro dhe Mac mini.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

bool (e vërtetë)