MacBook i ri, HomePod mund të ulë çmimin dhe shumë më tepër. Më e mira e javës jam nga Mac

Logo Unë jam nga Mac

Ne jemi akoma në karantinë në vendin tonë dhe në shumë vende të botës por kjo nuk do të thotë që lajmet e rëndësishme vazhdojnë të shfaqen në botën e Apple. Ky muaj që sapo ka filluar mund të sjellë lansimin e iPhone SE 2 të ri ose iPhone 9, por duhet të presim ngjarjet dhe të shohim nëse Apple më në fund shtyp butonin për të lëshuar pajisjen e re në faqen e saj të internetit më 15 Prill. Ndërsa kjo ndodh, ne vazhdojmë të shijojmë dhe komentojmë pjesën tjetër të lajmeve dhe sot ne sjellim si çdo të Dielë Më e mira e javës në unë jam nga Mac.

Fortnite

E para e lajmeve që duam të ndajmë përsëri me të gjithë ju është ajo e një thashethemi që vendos lansimin e të riut MacBook Pro 14 inç për muajin maj. Po, duket se Apple do të presë muajin tjetër për lansimin por ashtu është një thashethem për tani.

Një tjetër nga lajmet e shquara të javës është lajmi që tregon mundësinë që Apple dëshiron azhurnoni HomePod ose që dëshiron drejtpërdrejt të shesë më shumë. Dhe është ajo që Apple ka uli HomePods për punëtorët dhe kjo mund të ketë lexime të shumëfishta.

Apple Covid-19

Ne vazhdojmë me lajmet më të spikatura dhe në këtë rast shohim përmirësimi i zbatuar në Apple Maps në mënyrë që përdoruesit të dinë të gjejnë të hapura farmacitë, dyqanet ushqimore dhe vendet e tjera të rëndësishme. Me temën e koronavirusit është të ndihmës së madhe në Shtetet e Bashkuara.

Në fund, ju këshillojmë të instaloni më të rejat azhurnimi i macOS Catalina çfarë zgjidh anomali i fytyrës. Ky version i ri së bashku me watchOS arriti kohët e fundit dhe më parë kishim versionin për pajisjet iOS dhe iPadOS.

# QuédateEnCasa


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.