MacBook Pro-ja e re 14-inç dhe 16-inç është gati për t’u dërguar

Të paktën adoptuesit e hershëm të MacBook Pro të ri 14 dhe 16 inç tashmë po shohin ndryshimin e procesit të porositjes në internet. Këto ndryshime tani pasqyrojnë "dërgesën në përgatitje" kështu që gjithçka tregon se nuk ka probleme të asnjë lloji dhe Ata do t'i marrin javën e ardhshme të martën, 26 tetor.

Ashtu si me Apple Watch Series 7 dhe iPhone 13, kompania Cupertino po respekton afatet me përdoruesit e parë që rezervuan laptopët e tyre. Në këtë rast është Modelet MacBook Pro 14 dhe 16 inçPor dërgesat e AirPods të gjeneratës së tretë janë gjithashtu në lëvizje.

Dërgesat në datat e përcaktuara dhe vonesa në porositë e mëposhtme

Ekipet u rezervuan gjatë orëve të para pas prezantimit tashmë ata janë gati për t'u dërguar. Për ata që duan të blejnë ose më mirë të rezervojnë një nga këto MacBook Pro të reja tani, dijeni që datat më të afërta të dorëzimit janë në mes të nëntorit. Kjo po llogaritet që ju nuk dëshironi të modifikoni asnjë përbërës të ekipit të ri.

Shtë e vërtetë që rezervimet fillestare të këtyre MacBook Pro të reja ishin mjaft masive, por tani për tani stoku mbetet mjaft i qëndrueshëmMe Kjo do të thotë që nuk ka vonesa shumë të gjata në pajisjet bazë, megjithatë, siç treguam më lart, mënyra se si dëshironi të personalizoni pajisjet do të çojë në vonesa të konsiderueshme në dërgesat. Në disa raste edhe deri në dhjetor. Shpresojmë që të gjithë blerësit fillestarë me fat do të kenë pajisjet e tyre në shtëpi të martën.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.