Mini-LED 14 inç dhe 16 inç MacBook Pro mund të lançohen në shtator

i ri Apple MacBook Pro 16 "M2

Kjo është pa ndërprerje. Nëse sot blini ndonjë pajisje të modelit të fundit Apple, sigurohuni që në nje vit do të ketë një më të mirë. Por gjithashtu sigurohuni që do t'ju zgjasë shumë vite dhe me siguri do ta ndryshoni para se Apple të ndalojë ta mbështesë atë.

Pra, nëse po tregoni kunatin tuaj sepse keni një MacBook Pro me M1 dhe ai nuk e bën këtë, kujdes sepse kunati juaj mund të blejë tjetrin në tetor MacBook Pro me mini-LED dhe M2, dhe do të duhet të durosh me të. Kjo është jeta…

Siç e kemi parashikuar dje, Digitimes sapo lëshoi ​​një raport duke shpjeguar se Apple po kërkon furnizues të rinj të komponentëve për prodhimin masiv të linjës shumë të parashikuar 2021 MacBook Pro. MacBook Pro 14 dhe 16 inç Ata janë planifikuar të fillojnë në fund të tremujorit të tretë të 2021, ndoshta në shtator.

Laptopët do të kenë panele mini LEDi ngjashëm me 12,9 inç iPad Pro nga 2021. Ndërsa panelet tradicionale LCD përdorin një ndriçim të vetëm, ekranet mini-LED shfaqin mijëra zona të errëta të pavarura që lejojnë shkëlqimin e pikut shumë të lartë ndërsa ofrojnë nivele të ngjashme me ekranet OLED.

MacBook Pro të ardhshëm të Apple pritet të jenë të reja pothuajse në të gjitha mënyrat. Ata do të shfaqin gjeneratën e ardhshme të procesorëve Apple Silicon. M1 shkëlqeu në performancë dhe çipin tjetër (i quajtur me kusht M1X o M2) do të synojë gjithashtu drejtimin e tregut për PC të rëndë.

MacBook Pro i ardhshëm thuhet se do të ketë një dizajn të CPU-së dhjetë bërthama dhe deri në 32 bërthama GPU. Do të konfigurohet me deri në 64 GB RAM. Gjithashtu pritet të mbështesë më shumë se një ekran të jashtëm dhe një maksimum prej dy portave Thunderbolt 3. Ne do të vazhdojmë të raportojmë.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.