MacOS Monterey 3 beta 12.1 tani në dispozicion për zhvilluesit

Betas

Apple sapo nisi Versionet macOS Monterey 3, iOS 12.1 dhe iPadOS 15.2 beta 15.2 për zhvilluesit. Në këto versione beta, kompania në thelb shton rregullime të gabimeve, përmirësime të stabilitetit dhe zgjidhje për disa probleme të zbuluara në versionet e mëparshme beta.

Versionet e reja beta tani mund të shkarkohen direkt nga ueb për zhvilluesit dhe në rastin e versioneve iOS dhe iPadOS, ato mund të shkarkohen nëpërmjet OTA nga vetë pajisjet. 

Tani për tani, kohët ndërmjet versioneve beta janë të sakta dhe duket se jemi në një ritëm të mirë për të pasur një version përfundimtar para fundit të këtij viti, ata mund të presin deri në fillim të vitit të ardhshëm. Sido që të jetë, ne imagjinojmë se ata do të duan të lënë gjithçka në gjendje për periudhën e Krishtlindjes kështu Ne nuk presim shumë ndryshime në sistemin që rrezikojnë sigurinë ose stabilitetin e tij. 

Asnjë ndryshim nuk shtohet përtej rregullimeve të gabimeve që ne dimë, nëse lajmet shfaqen në këtë version beta 3, ne do t'i publikojmë ato në ueb. Si gjithmonë, ju rekomandojmë të qëndroni larg versioneve beta të macOS për zhvilluesit dhe të prisni maksimumi për versionet beta publike që do të jenë të disponueshme së shpejti. Gjithsesi më i miri në të gjitha rastet ose është mirë të mos instaloni këto versione beta për të shmangur problemet e mundshme ose papajtueshmërinë me çdo aplikacion ose mjet që na nevojitet në ditët tona.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.