Manualët e Riparimit të MacBook Pro Retina rrjedhin

MacBook Pro 13 Retina

Kur Apple lëshoi MacBook Pro 13 dhe 15 inç me ekran Retina, Njerëzit në iFixit ishin të parët që vunë duart në brendësi të laptopit dhe e copëtuan atë për të analizuar ndërtimin e tij dhe lehtësinë e riparimit.

Për MacBook Pro 15 inç, kompjuteri mori një rezultat prej një në dhjetë (do të thotë një dhjetë që është shumë e lehtë për tu riparuar), ndërsa versioni 13 inç mori vlerësimin e dy në dhjetë. Prandaj tregohet se këta kompjuterë nuk janë të lehtë për tu riparuar Dhe për shkak se shumë komponentë janë të integruar me njëri-tjetrin, dështimi i tyre mund të rezultojë në zëvendësimin e një pjese shumë më të shtrenjtë sesa pjesës së dëmtuar.

Tani për tani të gjithë Pro MacBook me Retina Display janë të garantuara për kohën e tyre të shkurtër në treg, por pasi të ketë mbaruar, mbase një ditë do t'i riparojmë ato vetë. Falë rrjedhjes së Sonny Dickson, manuale zyrtare të riparimit të Apple të dizajnuara për MacBook Pro me Retina Display 15 inç (2012 dhe rinovuar që doli në 2013).

Meqenëse ato janë dokumente të brendshme të Apple, ne nuk mendojmë se do të zgjasin shumë në internet kështu që është më mirë që t'i shkarkoni ato sa më shpejt të jetë e mundur në kompjuterin tuaj duke klikuar në lidhjen e mëposhtme. Ekziston edhe një postim i ngjashëm i destinuar për iPhone 4 / 4S në rast se jeni posedues të terminalit.

Më shumë informacion - iFixit çmonton MacBook Pro 13 inç me Retina Display | Manualët zyrtarë të riparimit të iPhone 4 kanë rrjedhur
Burimi - iClarified
Për të shkarkuar - Manual për Riparimin e Ekranit Retina MacBook Pro 15 inç


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Një koment, lëre tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

  1.   JoseMarinManzano dijo

    FAKE !! Ky nuk është udhëzuesi i riparimit të Apple, është thjesht një hyrje e shkurtër e trajnimeve, siç thuhet në PDF.