Marrja e dyqaneve të Apple tani është e mundur në Kinë

Marrë në dyqan

Kjo është normale për shumë prej nesh pasi që mundemi bëni një blerje nga dyqani online Apple dhe ndaloni nga një dyqan Në një kohë dhe ditë të caktuar për ta marrë në një dyqan zyrtar, ai arriti zyrtarisht në Kinë të Mërkurën.

Dhe është se në Kinë deri më tani përdoruesit mund të bënin blerje në internet, por vetëm ato mundësia e shpërndarjes në shtëpi të produkteve. Këto dërgesa nuk ishin të njëjta në varësi të rajonit në të cilin përdoruesit jetojnë dhe tani ata mund të zgjedhin marrjen e dyqaneve si një metodë për blerjet e tyre.

Marrja e dyqaneve ishte tashmë e disponueshme në Hong Kong dhe Tajvan, përveç vendeve të tjera sigurisht, por jo në Kinë kështu që mund të themi se ky shërbim arrin përsëri tek ata. Tani ata mund të konfirmojnë një dyqan Apple dhe një kohë specifike për të marrë produktet e tyre në dyqanin fizik, në këtë mënyrë ata sigurojnë shpërndarjen.

Për më tepër, një fakt i rëndësishëm që duhet të merret parasysh i këtij modaliteti të ri në vend është ai Përdoruesit që zgjedhin këtë metodë dorëzimi nuk mund të shtojnë një kontakt për të mbledhur porositë e tyre njëlloj siç mund të bëjmë, domethënë, vetë konsumatori duhet të shkojë për të marrë porosinë me identifikimin përkatës për ta marrë me vete.

Easy Pickup është një shërbim kritik që përdoruesit e Apple zgjedhin në raste të shumta. Dyqanet e Apple në Kinë mbeten të hapura me kufizime të shëndetit dhe sigurisë, dhe marrja e dyqaneve do të ndihmojë në menaxhimin e numrit të njerëzve që hyjnë në dyqane dhe mundësisht të zvogëlojë kontaktin me klientin. Si gjithmonë, dorëzimi do të jetë i shpejtë, falas dhe pothuajse pa kontakt.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.