Masa e fundit e Apple duket se konfirmon monitorimin e glukozës në Apple Watch

Çeliku i Apple Watch

Ne kemi qenë thashetheme për një kohë të gjatë në lidhje me funksionalitetin e ri që Apple Watch tjetër mund të përfshijë. Po flasim për monitorin e glukozës. Me informacionin e mësipërm dukej e qartë se thashethemet ishin serioze. Jo vetëm aktivitetet e kompanive të treta, nëse jo manovrat e vetë Apple. Në fakt veprimi i fundit që keni ndërmarrë duket se konfirmon se do të kemi atë matës të ri në orë.

Ne kemi folur shumë herë për aftësinë e Apple Watch për të shërbyer si një praktikues privat. Përveç se nuk është i aftë të shërohet, bën shumë gjëra që janë të dobishme për shëndetin tonë. Na parandalon nga problemet e zemrës, na ndihmon në rast të rënies, ne mbajmë higjenë të mirë të duarve ... etj. Gjëja tjetër që Apple dëshiron është të na ndihmojë të kontrollojmë nivelet tona të glukozës dhe duket se është shumë serioze.

Jo vetëm për shkak të lajmeve që ato tashmë kanë dalë në pah në lidhje me këtë teknologji të re, nëse jo sepse duhet të marrim parasysh atë tani Apple ka nisur një sondazh midis përdoruesve Apple Watch dhe i pyeti ata nëse përdorin ndonjë aplikacion për të gjetur zakonet e tyre të ngrënies, ilaçet dhe nivelet e glukozës në gjak.

Një pamje nga sondazhi u nda me 9to5Mac nga një lexues brazilian, i cili e mori atë në emailin e tij. Sondazhi ka një seksion kushtuar karakteristikave shëndetësore, të cilat janë bërë një pikë kryesore e shitjes së Apple Watch që nga prezantimi i tij.

Sondazhi i Apple për mundësinë e shtimit të njehsorit të glukozës në orë

Pas këtyre pyetjeve, Apple gjithashtu bën pyetje rreth aplikacioneve të palëve të treta për të menaxhuar të dhënat shëndetësore. Sondazhi ofron mundësi për përdorimin e aplikacioneve të palëve të treta për ndjekjen e stërvitjeve, gjurmimin e zakoneve të ngrënies (përfshirë hidratimin dhe ushqimin) dhe menaxhimin e kujdesit tjetër shëndetësor (të tilla si ilaçet dhe nivelet e monitorimit të energjisë). Glukoza në gjak).

Ne e dimë që këto sondazhe i kanë shërbyer kompanisë në raste të mëparshme për vendimmarrje. Për shembull në heqjen e ngarkuesit në iPhone 12 të ri dhe pajisjet e tjera. Kështu që mund të themi se ky është një burim shumë i mirë dhe se është më shumë sesa ka të ngjarë që e kemi atë matës të glukozës në Apple Watch 7. Ajo që nuk dimë është nëse do të jetë një azhurnim softueri ose hardueri. Shpresojmë se do të jetë i pari dhe kështu që edhe ne të tjerët mund të përfitojmë prej tij.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.