Mbështetja dhe mirënjohja e Apple për shërbimet e urgjencës

Apple Covid-19

Ne jemi në një moment të vështirë për sa i përket pandemisë Covid-19 që prek të gjithë botën dhe është e drejtë në këto momente kur të gjithë duhet të jemi të vetëdijshëm për atë që po ndodh përveç që jemi përgjegjës për veprimet tona, ato ndikojnë në ne dhe gjithashtu edhe tek njerëzit e tjerë, kështu që të qenit i vetëdijshëm për këtë është thelbësore për të ngadalësuar pak përhapjen e këtij virusi. Kjo Apple e di dhe në një deklaratë ne falënderojmë publikisht shërbimet e urgjencës, mjekët, infermierët, studiuesit, ekspertët e shëndetit publik dhe nëpunësit publik në të gjithë botën, punën e tij në këto ditë të komplikuara.

El Deklarata e Apple është publike dhe thotë sa vijon:

Shikim përpara
Nuk bëhet fjalë për sfidën e këtij momenti. E gjithë familja Apple u është borxh përgjegjësve të parë heroikë, mjekëve, infermierëve, studiuesve, ekspertëve të shëndetit publik dhe nëpunësve publikë në të gjithë botën që kanë kontribuar çdo ons të shpirtit të tyre për të ndihmuar botën përmes këtij momenti. Ne ende nuk e dimë me siguri se kur rreziku më i madh do të mbetet pas nesh.
Dhe, gjithashtu, unë jam frymëzuar nga njerëzimi dhe vendosmëria që kam parë nga të gjitha cepat e komunitetit tonë global. Siç tha Presidenti Linkoln në një kohë fatkeqësish të mëdha: “Situata është e mbushur me vështirësi dhe ne duhet t'i drejtohemi këtij rasti. Meqenëse çështja jonë është e re, ne duhet të mendojmë dhe të veprojmë në një mënyrë të re ". Kështu Apple ka zgjedhur për të përmbushur sfidat e mëdha. Dhe kështu do të ngrihemi për t'u përballur edhe me këtë.
Tim
Ne gjithashtu duhet të falënderojmë punëtorët në supermarkete, kompanitë e shpërndarjes dhe shërbimet e tjera që dyqanet po na furnizojnë në mënyrë që të mos na mungojë asgjë, kështu që nga këtu gjithashtu bëni një thirrje për qetësi në këtë drejtim, mos nxitoni të blini nga impulsivisht dhe më bujare me njerëzit e tjerë është gjithashtu diçka që duhet të mësojmë. Me pak fjalë, është e rëndësishme të kontribuojmë kokrrën tonë të rërës në këtë situatë kështu # Qëndro në shtëpi mos ngopni urgjencat dhe bëni blerje racionale, nuk është e nevojshme të shkatërrojmë gjithçka.

Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.