Michael Fassbender konsideroi thyerjen e një krahu për të shmangur interpretimin në filmin Steve Jobs

Rimorkio Fassbender Steve Jobs

Filmi i fundit për jetën e Steve Jobs, me protagonist Michael Fassbender së bashku me Gilliam Anderson dhe shkruar nga Aaron Sorking nuk ishte asgjë tjetër për sa i përket çmimeve. Sidoqoftë, për sa i përket mbledhjes, filmi ishte një katastrofë e vërtetë që nuk i ktheu paratë që kompania e produksionit kishte investuar.

Protagonisti kryesor i filmit, Michael Fassbender i cili hyri në rolin e Steve Jobs, sapo deklaroi në Festivalin Ndërkombëtar të Filmit në Toronto, se ai ishte gati të thyejë një krah për të qenë në gjendje të largohej nga projekti në të cilin ishte përfshirë.

Fassbender si Jobs film i ri Steve Jobs

Siç është thënë nga vetë protagonisti:

Kur filluan provat e para, unë po përpiqesha të gjeja një justifikim që të mund ta braktisja këtë projekt. Mbaj mend duke i thënë shoferit tim "Nëse fus krahun në derë, ti e mbyll ...". Kisha nevojë që të braktis projektin e komplikuar në të cilin kisha marrë veten.

Ky projekt kaloi nëpër shumë duar para se Fassbender të pranonte më në fund rolin. Leonardo DiCaprio dhe Cristian Bale ishin disa nga opsionet e para të kompanisë së prodhimit Sony. Fassbender më në fund bëri dhe një punë e shkëlqyeshme që i dha atij nominimin për edicionin e fundit të Academy Awards, por nuk ishte i vetmi, pasi ai ishte gjithashtu i nominuar për BAFTA Britanike dhe Golden Globes. Në të gjitha nominimet, Leonardo DiCaprio ia rrëmbeu çmimin.

Fassbender thotë se kur filloi të lexonte skenarin e Aaron Sorkin kuptoi se ky projekt ishte i komplikuar. Ai pohon se ndihej si një nxënës që e kishte të vështirë të merrte rolin dhe e kuptoi se ky rol nuk ishte për të, por për dikë tjetër më të kualifikuar për të luajtur figurën e Jobs.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.