Microsoft Office 2014 për Mac gati të nisë

ZYRA 2014 P MR MAC

Pas gjithë bujëve që janë formuar me fillimin e Microsoft Office Online, shërbimin OneDrive dhe më shumë, tani po qarkullon thashethemi se Microsoft më në fund po planifikon të prezantojë një azhurnim në paketën e zyrës për Mac në 2014.

Hera e fundit që Apple lëshoi ​​një version të kompletit ishte në tetor 2010, duke qenë aktualisht në versionin 14.3.9, kështu që ky lajm është shumë i rëndësishëm për përdoruesit e OSX.

Siç ju kemi thënë në paragrafët e parë të këtij postimi, Microsoft po planifikon të lëshojë një version të azhurnuar të Microsoft Office, versioni 2014, siç ka treguar Thorsten Hübschen, Shefi i Grupit të Biznesit të Microsoft Gjermani, në panairin Cebit në Hanover.

Megjithëse ka pak informacion në dispozicion për datën e mundshme të lëshimit, tha Hübschen, ne do të kemi më shumë lajme rreth produktit gjatë tremujorit të dytë të vitit 2014. Programi aktual i Microsoft Office për Mac u lëshua më shumë se tre vjet më parë, në tetor 2010.

Në panairin Cebit në HanoverHübschen tha se tani ka ekipe zhvillimi për secilin prej aplikacioneve Office që do të sigurojnë versione të aplikacioneve të tyre për platforma të ndryshme, në këtë rast duke qenë si versioni për OSX ashtu edhe versioni për tabletët me iOS dhe Android.

Ekipi është i vështirë në punë për versionin tjetër të Office për Mac. Edhe pse nuk kam detaje për të ndarë në lidhje me kalendarin, kur është në dispozicion, abonentët e Office 365 do të marrin automatikisht versionin tjetër të Office për Mac pa ndonjë kosto shtesë.

Kompania gjithashtu thuhet se po punon për një version iPad të suites, por mbetet e paqartë nëse ai aplikacion mund ta bëjë atë.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.