Microsoft Office do të ofrojë modalitetin e errët të disponueshëm në macOS Mojave

Paketa e zyrës për shkëlqyeshëm, pavarësisht se kush peshon, është Microsoft Office, një softuer që ka dalë në treg pothuajse për aq kohë sa Windows, edhe pse mbase diçka tjetër. Zyra vë në dispozicionin tonë një sërë aplikacionesh me të cilat mund të krijojmë çdo dokument që të vjen në mendje, duke shtuar çdo element dekorativ ose operacion matematikor që na nevojitet.

Disa muaj më parë, Microsoft dhe Apple njoftuan lëshimin e Office në Mac App Store, një lëshim që ende nuk ka ndodhur, megjithëse duhet. para fundit të vitit. Ndërkohë, Microsoft vazhdon të punojë në Office duke shtuar dhe përmirësuar disa nga funksionet e tij. Risi tjetër që do të na ofrojë është modaliteti i errët i pajtueshëm me macOS Mojave.

Një nga risitë kryesore të macOS Mojave, estetikisht dua të them, ne e gjejmë atë në shumëpritur mënyra e errët që shumë përdorues kishin pritur për një kohë të gjatë. Për këtë mënyrë të errët kujdeset errësoni si menunë e sipërme ashtu edhe dokun përveç ndërfaqes së përdoruesit aplikacione që mbështesin këtë funksion.

Microsoft Office i bashkohet këtij numri, ende të reduktuar, të aplikacioneve që janë tashmë të pajtueshme me këtë modalitet të ri. Për momentin nuk e dimë kur është planifikuar të lëshohet kjo veçori e re, por përdoruesit që janë pjesë e programit Insider, programi beta i Microsoft, tashmë po e përdorin atë.

Modaliteti i errët do të jetë i disponueshëm për të gjitha aplikacionet që janë pjesë e paketës Office: Microsoft Word, Microsoft Excel, Microsoft PowerPoint plus Microsoft OneNote, një nga gjërat më të harruara të paketës Office por që pak nga pak po bëhet një mundësi e shkëlqyeshme për përdoruesit e Office që duan të kenë të gjithë dokumentet dhe shënimet e tyre të lidhura dhe të lidhura në çdo kohë.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.