Microsoft lançon Office 2019 për Mac, me veçoritë e Office 365

Azhurnimi i macOS Mojave nuk është i vetmi i rëndësishëm në orët e fundit. Microsoft ka lëshuar një version të ri për macOS të paketës së saj të zyrave, Zyra 2019. Ajo që ne gjejmë kryesisht në këtë version të paguar janë tiparet e ofruara në shërbimin e abonimit Office 365.

Informacioni merret nga a lajmet e botuara në Prag. Në artikull ata na tregojnë se kryesisht do të shohim funksione të ofruara nga Office 365, por në versionin Mac, duke paguar vetëm një pamje për t'i shijuar ato. Me këtë version, ne do të gjejmë azhurnime për të gjitha aplikacionet e Office, duke përfshirë: Word, PowerPoint, Outlook, Excel, Outlook.

Na mungojnë veçoritë e reja të Office, të cilat janë të pranishme në versionin Windows të Office. Kjo nuk ndihmon në kapërcimin e hendekut midis versioneve Windows dhe Mac. Ata që përdorin intensivisht aplikacionet Office çdo ditë nuk mund të shfrytëzojnë plotësisht potencialin e plotë të Office. Gjithçka duket se tregon se, Microsoft dëshiron të diferencojë versionet e softuerit të saj për secilin nga sistemet tuaja operative.

Sidoqoftë, midis risive gjejmë:

  • Fjalë integron një mënyrë afrimi për të punuar në qendër të tekstit, pa shpërqendruar me butonat, duke u përpjekur të imitojë redaktorët minimalistë të tekstit të momentit.
  • Lë pas përfshin mbështetje për hartat 2D, si dhe funksione të reja llogaritëse.
  • Powerpoint tani ju lejon të futni dhe menaxhoni ikonat, modelet VMS dhe 3D. Nga ana tjetër, ju lejon të eksportoni video në formatin 4K.
  • Pikëpamje mbështet @metions, me përparësi kartat e postës, kartat përmbledhëse të udhëtimit dhe dorëzimit, si dhe shabllone të reja emaili.

Excel Office 2019 Disa opsione që janë të pranishme në versionin Windows 10, të tilla si Project, Visio ose Publisher, nuk janë të disponueshme në versionin Mac. Nga ana tjetër, shërbimet për kompani të tilla si Exchange, Skype, SharePoint dhe Project Server 2019 nuk janë të disponueshëm në daljen fillestare, por ato do të përfshihen në javët e ardhshme. Përditësimi i Office 2019 është i disponueshëm nga sot për klientët privatë dhe në pak ditë për versionin profesional.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.