Monitori LG UltraFine 4K zhduket nga dyqanet e Apple në Evropë

LG UltraFine 5k

Në mes të korrikut të vitit të kaluar, monitori LG UltraFine 5K filloi të shfaqet si nuk është në dispozicion në disa vende, i cili mund të jetë një tregues i a rinovimi i ardhshëm i këtij modeli. Sidoqoftë, me kalimin e javëve, ky monitor u bë përsëri i disponueshëm, kështu që dyshimet u pastruan.

Dyshimet në lidhje me disponueshmërinë e monitorëve LG tani janë përqendruar në UltraFine 4K, një model që nuk renditet më në shumë vende evropiane të tilla si Spanja, Hollanda, Franca, Gjermania, Italia dhe Mbretëria e Bashkuar ndër të tjera, siç mund ta lexojmë në MacRumors dhe që e kemi konfirmuar nga Unë jam nga Mac.

LG UltraFine 4k

Siç e kam përmendur më lart, nuk është hera e parë që monitorët LG UltraFine nuk janë të disponueshëm në Apple Store në disa vende, megjithëse aksionet gjithmonë janë rinovuar dhe ato nuk ishin hequr kurrë nga lista e produkteve. E vetmja arsye që mund të ketë bërë që Apple t'i heqë ato nga katalogu është se Ato ndërpriten dhe se prodhuesi ka ndaluar prodhimin e tyre.

Në këtë kohë, nëse duam të blejmë një monitor për Mac-në tonë në Apple Store, zgjidhjet e vetme që Apple na ofron janë Pro Display XDR për 5.499 euro ose LG UltraFine 5K për 1.399 euro.

Problemet në LG

Divizioni i telefonave inteligjentë LG po konsideron daljen e tij nga tregu, pasi ka grumbulluar një borxh prej 4.500 miliardë dollarësh në 5 vitet e fundit. Por përveç kësaj, ajo ka njoftuar duke mbyllur fabrikën e panelit LCD për telefonat inteligjentë, e njëjta fabrikë që mund të prodhojë edhe panele që përdorin këto monitorë.

Nëse konfirmohet se është e njëjta fabrikë, Ashtë çështje kohe para se LG UltraFine 5K të bëhet gjithashtu i padisponueshëm, kështu që Apple do të duhet të gjejë alternativa më të lira për klientët të cilët nuk mund ose janë të gatshëm të paguajnë më shumë se 5.000 euro për një monitor.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.