Nëse Apple Watch prishet ose pëson dëmtime, ky udhëzues do të jetë shumë i dobishëm kur bëhet fjalë për të ditur nëse bëhet fjalë për garanci

Udhëzuesi-për-fajin-e-zbehur-ora-mollë-0

Tani që tema e Apple Watch është kaq në modë, del në dritë, opsione dhe çmime të ndryshme si dhe mënyrat për ta marrë atë ose kuriozitetet e vogla, me siguri shumë pak do të kenë menduar se si do t'i rezistojë kalimit të kohës me përdorimin që ne i japim dhe si ua japim atyre.

Shtë e qartë se tre versionet e orës (sidomos modeli sportiv), synojnë audienca shumë të ndryshme dhe përdorimi që ata do të kenë gjithashtu do të jetë i ndryshëm, unë nuk mund ta imagjinoj dikë që do të kandidojë me versionin $ 10.000 Edition. Për të njëjtën arsye Apple ka dërguar një udhëzues që tregon deformimet në shiritat dhe dëmtimet e ndryshme që Apple Watch mund të tregojë në varësi të përdorimit të tij siç e kam thënë tashmë.

Udhëzuesi-për-fajin-e-zbehur-ora-mollë-1

Sigurisht mbulimi do të jetë i njëjtë sesa për produktet e tjera të kompanisë, domethënë një vit garanci dhe 90 ditë mbështetje telefonike pa ndonjë detyrim. Nuancat janë në llojin e dëmit që do të mbulohet prej tij, le të shohim cilat janë ato:

 • Papastërtia nën xhamin e ekranit, pikselët dembelë ose të vdekur
 • Shenjat në kopertinën e pasme për sa kohë që nuk ka prova të keqpërdorimit
 • Kondensimi nën syzet e sensorit të rrahjeve të zemrës

Secili prej artikujve të përmendur më lart, pavarësisht nga lloji i dëmit, do të shkëmbehet automatikisht për një njësi zëvendësimi.

Udhëzuesi-për-fajin-e-zbehur-ora-mollë-3

Nga ana tjetër ekziston edhe mundësia e riparim brenda garancisë por kjo do të kërkojë disbursimin nga përdoruesi të një shume të përcaktuar nga Apple:

 • Veshja në kurorën dixhitale është konsumuar ose ka humbur
 • Butonat e dëmtuar ose vetë kurora dixhitale Gërvishtjet në xham
 • Pjesa e pasme me prova se janë detyruar të hapin pajisjen
 • Rasti i orës u përkul ose u nda
 • Pjesët e brendshme mungojnë
 • Çarje në pjesën e pasme

Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.