Nëse tashmë keni Apple Watch, Cupertino ka lëshuar azhurnimin e parë të softuerit

Apple-Watch-Azhurnimi Pasi të ketë kaluar gati një muaj që nga miliona përdorues tashmë janë duke shijuar ato Apple Rights Watch, Cupertino kanë vënë në dispozicion një azhurnim softueri që zgjidh probleme të caktuara, zbatohen karakteristika të reja dhe mbështeten më shumë gjuhë.

Megjithëse Apple Watch u testua për muaj me radhë në laboratorët sekret të kompanisë, mënyrat e reja të përdorimit janë ende duke u studiuar dhe analizuar, mundësi të reja për llogaritjen e kalorive në rrethana të caktuara ose zbatimi i asistentit Siri për veprime të mëtejshme.

Epo, siç kemi treguar, nëse keni në zotërim një nga Apple Watch të ri që Apple ka nxjerrë në shitje në nëntë vendet e para, është koha kur e keni bërë atë të kalojë nëpër gropa për të instaluar azhurnimin e parë të sistemit, versionin 1.0.1.

Arsyet pse shfaqet versioni i ri i sistemit janë këto:

 • Përmirësime të performancës për:
  • Siri
  • Zbuloni kur përdoruesi është në këmbë.
  • Llogaritni kaloritë e djegura gjatë një stërvitje në makinën e kanotazhit ose biçikletën e palëvizshme.
  • Llogaritni distancën dhe ritmin gjatë një stërvitje për vrapim në natyrë ose ecje.
  • Mundësia e hyrjes
  • Aplikimet e palëve të treta.
 • Përputhshmëria me karakteret e reja Emoji.
 • Në dispozicion në më shumë gjuhë:
  • danez
  • Holandezët
  • Portugez Brazilian
  • rusisht
  • suedez
  • Thai
  • turk

Në mënyrë që të shkarkoni këtë azhurnim të ri në Apple Watch, duhet së pari të verifikoni se ora ka të paktën 50% bateri dhe në të njëjtën kohë të jetë i lidhur me rrjetin elektrik përmes kabllit të tij induktiv dhe afër iPhone. Më poshtë ju tregojmë disa imazhe të kolegëve tanë nga Actualidad iPad në të cilat mund të shohim pamje nga ekrani i iPhone.

Apple-Watch-Azhurnim

Pasi të verifikohet më lart, ne duhet të përdorim aplikacionin Apple Watch në iPhone dhe të kërkojmë azhurnimin. Mbani në mend se, sipas disa përdoruesve që e kanë bërë tashmë procesin, shkarkimi është mjaft i ngadaltë.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.