Ne tashmë e dimë datën e lëshimit të serisë Stephen King për Apple TV +

Historia e Lisey

Historia e Lisey, është seria e re që do të dalë premierë ekskluzivisht në Apple TV +, një seri e bazuar në librin me të njëjtin emër të shkruar nga Stephen King, një libër që sipas shkrimtarit, frymëzohet nga martesa e tij me kolegun romancier Tabitha King.

Premiera e kësaj miniere të 8 episodave do të zhvillohet më 4 qershor, një serial i përbërë nga 8 episode që do të mbërrijnë në platformë përpikërisht çdo të Premte, një format premierë që Apple ka implementuar për të gjitha seritë që do të lëshohen gjatë këtij viti.

Kanë kaluar dy vjet që kur Apple bleu të drejtat për këtë libër për ta sjellë atë në ekranin e vogël. Libri që Stephen King botoi në 2016 dhe fitoi një nominim për World Fantasy Award në 2007. Vetë shkrimtari ka qenë gjithashtu përgjegjës për përshtatjen e librit në formatin serial, diçka që nuk ka qenë një detyrë e lehtë, siç u tha disa muaj më parë.

Por përveç kësaj, ai gjithashtu do të ketë detyra prodhimi me JJ Abrams. Libri Historia e Lisey, na tregon ngjarjet e çuditshme që një grua kalon pasi humbi burrin e saj pas 25 vitesh martesë, në një kombinim i romancës dhe tmerrit psikologjik.

Përveç që ka Julianne Moore në rolin e Lisey Landon, ne gjithashtu takohemi Clive Owen, si Scott Landon, së bashku me Joan Allen, Dane DeHaan, Sung Kang dhe Jennifer jason leigh në rolin e Dalës.

Juliane Moore do të jetë pjesë e filmit batakçi për Apple TV + një film që na tregon historinë e një gruaje që përpiqet të hyjë në botën e të pasurve në Manhattan, një projekt që Apple Studios do të kryejë së bashku me A24, e njëjta kompani prodhimi që është prapa Në shkëmbinj, film me regji të Sofia Coppola dhe protagonist Bill Murray.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.