Ne tashmë mund të shohim rimorkion për filmin Apple TV + «CODA»

Coda

Kur një prodhim filmik fillon të fitojë çmime para se të dalë në treg, kjo ndodh sepse hunda është e mirë. Dhe kjo po ndodh me filmin «Coda«, Prodhuar direkt nga Apple TV + dhe i cili do të shfaqet premierë në atë platformë më 13 gusht.

Dhe Apple sapo ka publikuar trailerin e parë të filmit në llogarinë e saj në YouTube, në mënyrë që të mund të marrim një ide se për çfarë bëhet fjalë. Historia e dashur e një familje e shurdhër. Do të jetë e nevojshme ta shohim, pa dyshim.

Apple sapo postoi në llogarinë tuaj YouTube e para rimorkio të një filmi të ri të prodhuar vetë që sapo ka mbaruar xhirimet: "CODA".

"CODA" është një film origjinal nga Apple TV + Tashmë e vlerësuar në mënyrë kritike përpara premierës së saj, ajo tregon historinë e një vajze shtatëmbëdhjetë vjeçare me emrin Ruby, e luajtur nga Emilia Jones. Ruby është i vetmi anëtar i një familje të shurdhër që mund të dëgjojë. Prandaj emri i filmit: CODA qëndron për "fëmijë i të rriturve të shurdhër" (djali i prindërve të shurdhër).

Jeta e saj sillet rreth veprimit si një përkthyese për prindërit e saj dhe punës në anije peshkimi të familjes çdo ditë para se të nisej për në shkollë. Por kur rubin Anëtarësohet në klubin e saj të korit të shkollës së mesme, zbulon një dhuratë për të kënduar dhe tërhiqet nga partneri i saj i dyshes Miles.

E inkurajuar nga mësuesi i saj entuziast i korit për t'u regjistruar në një shkollë prestigjioze të muzikës, Ruby e gjen veten të trazuar midis detyrimeve të punës ndaj familjes së saj dhe ndjekjes së ëndrrave të saj në botën e muzikës.

Do të shfaqet premierë në Apple TV + dhe në kinematë e zgjedhura

"CODA" është shkruar dhe drejtuar nga Siân Heder, i cili drejtoi dhe shkroi një episod të serisë Apple TV + "Amerika e Vogël" e quajtur "Heshtja". Filmi u prezantua në Festivali i Filmit Sundance 2021, dhe në total ai fitoi katër çmime. "CODA" do të shfaqet premierë në Apple TV + dhe në kinematë e zgjedhura më 13 gusht.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.