Ne testuam rripin e shpatullave Techair, perfekt për mbajtjen e MacBook Air / Pro 13 inç

Më duhet të pranoj, për sa i përket aksesorëve për pajisjet e mia, unë jam shumë kërkues dhe zakonisht kërkoj kërkesa shumë specifike që pak, duke kufizuar numrin e produkteve që i përshtaten asaj që unë kërkoj. Unë kam kërkuar për një kohë të gjatë rrip shpatullash për të mbajtur MacBook Air tim 13 inç dhe marka Techair ka një që përshtatet në mënyrë të përsosur me ato që më duhen.

Ajo që më pëlqente më shumë në lidhje me Çantë me kryqëzim teknik kur e pashë ishte estetika e saj. Shtë shumë e thjeshtë dhe nëse nuk e dini markën dhe çfarë bën, kalon pa u vërejtur. Madhësia e tij është pak më e madhe se ajo e një laptopi 13 inç, ky është maksimumi që mund të vendosim brenda.

Çantë shpatullash TechAir

Megjithëse mund të japë ndjesinë se është një çantë shpatullash shumë e thjeshtë në një nivel estetik, e vërteta është se shumë detaje janë të fshehura që tregojnë punën e mirë të prodhuesit. Për shembull, materiali me të cilin është prodhuar është i papërshkueshëm nga uji dhe e njëjta gjë ndodh me të gjitha zinxhirët, një nga pikat kryesore për të parandaluar hyrjen e ujit brenda ndarjeve.

Rripi është plotësisht i rregullueshëm dhe është bërë nga një material i ngjashëm me atë të rripave të sigurimit. Seams janë shumë të forta dhe për të përmirësuar komoditetin kur transportoni laptopin, zonën e kontaktit me trupin tonë ka një mbushje e cila, nga ana tjetër, nuk është e rrëshqitshme për të shmangur nevojën e vënies së rripit të shpatullave në mënyrë korrekte në vazhdimësi.

Çantë shpatullash TechAir

Nëse flasim për kapacitetin e saj të ruajtjes, çantën e supeve Techair ka tre ndarje. I pari prej tyre është më i madhi dhe është vendi ku mund të prezantojmë MacBook Air / Pro deri në 13 inç. Për të parandaluar gërvishtjet, prodhuesi ka rreshtuar brendësinë me një material shumë të butë dhe, përveç kësaj, ka përfshirë një petë në anën dhe në fund që thith goditjet e vogla. Ka hapësirë ​​të mjaftueshme, prandaj, ne mund ta transportojmë laptopin tonë së bashku me një dosje ose libër me dimensione të ngjashme.

kolltuk-3

Ekziston një ndarje e dytë që gjithashtu ka dimensione bujare dhe që gjithashtu ka disa ndarje për të mbajtur stilolapsa ose kabllo të ndryshëm. Nëse karikuesi MagSafe do të na shoqërojë, ky është vendi ideal për ta ruajtur gjithashtu.

Më në fund, ka një ndarje të tretë në pjesën e përparme të çantës së shpatullave është më i vogël dhe në të cilën ne prezantojmë objektet anash dhe jo nga maja si në ato të mëparshme.

Çantë shpatullash TechAir

Me dimensione të menduara me kujdes, çanta e shpatullave Techair na lejon transportoni MacBook tonë në një mënyrë të rehatshme, perfekt për ditë për ditë.

Çmimi i kësaj çante për supe Techair është 39 euro dhe mund ta blini në një tregtar të autorizuar ose direkt në faqen e internetit të prodhuesit.

Më shumë informacion - Rishikimi i MacBook Air Mid 2013 me procesorin Haswell
Lidhja - Teknik


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.