Netflix ka përmbajtje të kufizuar falas për macOS

Netflix në macOS falas në një bazë të kufizuar

Një nga konkurrentët më të mëdhenj të Apple në biznesin e përmbajtjes multimediale, Netflix, ka shkuar një hap më tej për të tërhequr një audiencë shumë më të madhe dhe për t'i "fiksuar" ata për t'u pajtuar në shërbimin e saj. Netflix nuk ka frikë nga Apple TV +, por duhet të shqetësohet për lëvizjet e bëra nga konkurrentët e tij. Nëse jeni përdorues i Mac, Ju mund të përdorni përmbajtjen falas mbi një bazë të kufizuar, madje edhe nga Apple TV gjithashtu.

Në faqen e ndihmës Netflix, shihet qartë se si ekziston mundësia për të qenë në gjendje të shijojnë përmbajtjen në platformë falas, edhe pse të kufizuara. Ne fillim, kufiri është në një film ose në kapitullin e parë të një serie që zgjidhet nga kompania të jetë pjesë e kësaj përmbajtje falas. Kjo është, ju nuk do të jeni në gjendje të zgjidhni seritë që dëshironi ose filmin që dëshironi të shihni, do të duhet të pranoni opsionet që ju ofron Netflix për atë përmbajtje falas.

Për momentin, ato janë në dispozicion: Stranger Things, Murder Mystery, Elite, Boss Baby: Back in Business, Bird Box, When They See Na, Love Is Blind, The Two Papas, Our Planet and Grace and Frankie. Mos u frikësoni nëse shihni reklama në përmbajtje falas. Në të vërtetë njoftimi ndodh para fillimit të kapitullit, por që mund të kaloni pa ndonjë problem. Më e mira nga të gjitha, nuk kërkohet llogari ose regjistrim dhe përmbajtja e disponueshme thuhet se do të ndryshojë rregullisht.

Me këtë strategji, ajo që synohet është që përdoruesit të mësohen me përdorimin e kësaj platforme të përmbajtjes multimediale dhe përfundojnë duke u bërë pajtimtarë, Pagimi i një shume në muaj që do t'ju japë të drejtën të shihni ndonjë film ose serial nga katalogu i gjerë i kompanisë. Një lëvizje e mirë nga e cila Apple mund të mësojë diçka.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.