Ngjarja e aplikacioneve në New York, sensori i këndit në MacBook Pro dhe më shumë. Më e mira e javës jam nga Mac

Unë jam nga mac

Këtë javë jemi më afër të Premtes së Zezë, e cila zakonisht zhvillohet më 29 nëntor, edhe pse është e vërtetë që të gjitha kompanitë tashmë po vendosin disa ulje dhe oferta interesante në faqet e tyre. Java përfundon në heshtje kur bëhet fjalë për Apple, me lajmet për një ngjarje për 2 Dhjetorin në New York City që na la pak të zbardhur dhe një fundjavë të shënuar nga qetësia.

Këtë javë nuk kemi pasur ndonjë version zyrtar të macOS Catalina, kemi parë disa beta dhe Çfarë ka të re brenda MacBook Pro 16 inç prezantuar disa ditë më parë, i cili shton një sensor që mat këndin e hapjes së ekranit.

Ngjarja e aplikacioneve të Apple

Ne do të fillojmë me lajmet e ngjarjes në New York City. Apple zakonisht nuk zhvillon një ngjarje për muajin dhjetor, por këtë vit ajo theu traditën dhe njoftoi zyrtarisht një për 2 dhjetorin tjetër u përqendrua në aplikacionet dhe zhvilluesit e tyre.

Ne vazhdojmë me një lajm tjetër të rëndësishëm dhe që në këtë rast ka të bëjë me MacBook Pro i ri 16 inç prezantuar disa dite me pare nga kompania. Në këtë rast, lajmi është se një sensor i ri u gjet brenda pajisjeve që në gjendje të masë këndin e hapjes së ekranit.

Sensori i ekranit MacBook Pro

La macOS Catalina beta 3 po erdhi për zhvilluesit dhe përdoruesit e regjistruar në programin publik beta. Në këtë rast ne nuk kemi një version zyrtar të macOS Catalina, por kemi përkatëse versioni beta 3 për zhvilluesit.

Ne përfunduam me lajmet e botuara nga media e njohur Bloomberg në të cilën ajo paralajmëroi se kompania Cupertino do të arrijë 60 milion dërgesa të AirPods tuaj. Po, një figurë vërtet e madhe duke marrë parasysh atë jemi afër fundit të vitit.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.