Karta e biznesit e Steve Jobs dhe disa fletë shkrimi Apple në ankand

Një shitës në eBay shpreson të bëjë 9.000 dollarë për nja dy karta biznesi Steve Jobs dhe disa artikuj shkrimi me letra Apple. Deri më sot, është e vështirë të imagjinohet se Steve Jobs kishte nevojë të shpërndante karta biznesi, por padyshim, ato ishin herë të tjera.

Shitësi eBay, Shërbimi MG, ka dy pjesë për shitje. E para për 5.000 dollarë vjen me një kartë dhe tre fletë shkrimi. Pjesa e dytë përfshin një kartëvizitë dhe një fletë shkrimi

Çmimi tingëllon i egër, por shërbimi i MG mund të ketë bazuar vlerën bazuar ne shitjet e kaluara të produkteve në lidhje me Apple dhe Steve Jobs në të kaluarën. Në vitin 2015, tre karta biznesi Jobs - një nga Apple, një nga NeXT dhe një nga Pixar - u shitën në ankand për 10.050 dollarë.

Nga vdekja e Steve Jobs në 2011Çdo artikull që lidhet me të është bërë një koleksionist për shumë përdorues, dhe çmimet që marrin të gjitha produktet e tij janë gjithnjë e më të larta.

MG Service, i cili ka një vlerësim 100 përqind në eBay dhe midis artikujve të tij për shitje, ne mund të shohim komponentë për restaurimet kompjuterike. Problemi është se nuk ofron prova të mjaftueshme për të provuar vërtetësinë e kartave dhe artikujve shkrimi. Ai vetëm deklaron se këto janë objekte që ai i ka fituar nga ish-punonjës të kompanisë dhe në pension.

Letrat tregojnë emrin "Steven P. Jobs" pa titull. Isshtë logoja e mollës me shirita të ylberit së bashku me adresën e Mariani Avenue në Cupertino, dhe dy numra telefoni, njëri prej të cilëve thuhet se ka shkuar në zyrën e Jobs.

Shitësi thotë se kartat janë të vitit 1985, pak para se Jobs të detyrohej të linte kompaninë që ai themeloi, gjë që mund të shpjegojë pse nuk shfaqet asnjë titull. Dihet se ka disa versione të një karte biznesi Apple, disa me tituj që të tjerët jo. Muzeu Apple në Pragë ka një kartë biznesi Jobs që duket identike me eBay.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.