Nuk mund ta blini më iMac 21.5 inç nga Apple

IMac 21.5 inç tërhiqet nga shitja

Duket se momenti që shumëkush kishin frikë se do të vinte tashmë ka ardhur. Pas lançimit të iMac 24 inç me M1 dhe strategjisë së Apple për të konvertuar të gjithë kompjuterët e saj në Apple Silicon, Intel i kishte dhe i ka ditët e numëruara. Tani është radha e iMac 21.5 inç nuk do të mund të blini më, të paktën përmes dyqanit online të Apple. Supozojmë se as në fizikë.

Në vitin 2021, në mars, kapacitetet e ruajtjes dhe fuqisë në iMac 21.5 inç tashmë u reduktuan. Në prill stoku i tij u reduktua për shkak të lançimit të afërt të iMac 24 inç. Pra, megjithëse mund të ketë qenë në një mënyrë shumë diskrete, modeli më i vogël iMac në Apple tani është modeli i ri dhe shumëngjyrësh 24 inç me M1. Nëse dëshironi modelin 215, do të duhet të shkoni në dyqane të palëve të treta, sepse Apple nuk e shet më atë online dhe ne nuk e dimë nëse ndonjë dyqan fizik e ka këtë model. Tani për tani, vetëm iMac 27 mbetet i vetmi që zotëron Intel dhe ne tashmë e dimë se çfarë do të ndodhë me të. Nëse thashethemet bëhen të vërteta, në vitin 2022 edhe ne do t'i themi lamtumirë këtij modeli.

Është pak kurioz, sepse nëse doni një iMac të madh, mund ta blini vetëm atë nga Intel duke e ditur që pas një viti përditësimi i tij do të dalë me M1 dhe i juaji do të jetë i vjetëruar. Nëse dëshironi një iMac modern, me M1. ju keni vetëm opsionin 24-inç. Pak për të zgjedhur, të paktën deri në vitin 2022. Mendoj se Apple duhet të lançojë dy modele të reja iMac me çipat e rinj M1 Pro dhe M1 Max. 21.5 dhe 27 inç respektivisht.

Jeta është evolucion dhe në pajisjet teknologjike është shumë më evidente dhe më e shpejtë. Siç thonë ata, Mbreti ka vdekur. Rroftë mbreti!".


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

bool (e vërtetë)