Përditësimet e Adobe's Creative Cloud korrigjojnë konsumin e lartë të CPU-së në Big Sur

Përditësimet krijuese të cloud Adobe

Me çdo version të ri të macOS, shumë janë aplikacionet që duhet të azhurnohen për t'u përshtatur me funksionet e reja që Apple ka prezantuar. Sidoqoftë, në disa raste, ndonjë ndryshim të lehtë mund të paraqesë një problem të rëndësishëm përsa i përket funksionimit dhe performancës së një aplikacioni, pavarësisht sa i thjeshtë është aplikacioni.

Një nga këto aplikacione është Adobe Creative Cloud, lëshuesi i aplikacioneve i Adobe, një aplikacion që për disa përdorues shkaktoi përdorim shumë të lartë të procesorit kur ekzekutohej në macOS Big Sur. Për fat të mirë, Adobe ka qenë në një nxitim për të korrigjuar këtë problem, i cili kryesisht preku MacBook Pro 16 inç.

Kjo e metë preku kryesisht MacBook Pro 16 inç. Me lëshimin e Creative Cloud, procesori i Mac do të shkojë në 100%. Problemi u gjet, sipas MacOS Activity Monitor, në CCLibrary dhe CCXProcess, proceset që ekzekutohen në sfond. Mënyra e vetme për të ndaluar funksionimin e këtyre proceseve dhe për të ulur ngarkesën e punës si në procesor ashtu edhe në tifozë ishte mbyllja e aplikacionit.

Adobe ka njoftuar fillimin e një versioni të ri të disponueshëm për të gjithë kompjuterët, posaçërisht version 4.1.3. Për të njohur numrin e versionit të Creative Cloud që kemi instaluar në kompjuterin tonë, duhet të përdorim Ndihmën> Rreth Creative Cloud.

Pavarësisht nëse keni pasur probleme me lëshuesin e aplikacioneve Adobe, unë ju rekomandoj shkarkoni azhurnimin sa më shpejt të jetë e mundur, nëse nuk doni të përjetoni probleme të ardhshme që nuk janë prezantuar deri më tani.

Për momentin nga Adobe ata po e marrin me qetësi kur azhurnojnë aplikacionet e tyre kryesore si p.sh. Photoshop dhe Premiere, dy nga aplikacionet më të njohura dhe të përdorura të kësaj kompanie. Për momentin, beta e parë e Photoshop e pajtueshme me pajisjet ARM është tashmë në dispozicion, jo Premiere, një aplikacion që për shkak të kompleksitetit të tij, do të marrë më shumë kohë për të arritur.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.