Përdoruesit e Apple Watch janë 34% më aktivë

Që kur Apple lansoi gjeneratën e parë të Apple Watch, shumë prej nesh kanë qenë përdoruesit që janë detyruar të lëvizin, për shkak të funksionit që çdo orë, na kujton se duhet të ngrihemi dhe të zgjasim këmbët, për sa kohë që pajisja ka zbuluar që ne nuk kemi.

Sipas kompanisë së sigurimeve John Hancock, përdoruesit që përdorin Apple Watch, ata janë 34% më aktivë sesa ata pa të. Ky studim që është kryer përmes të dhënave të marra nga më shumë se 400.000 njerëz nga Shtetet e Bashkuara, Evropa dhe Afrika na tregon se si motivimi i nevojshëm për të lëvizur dhe zgjatur këmbët tona jepet nga Apple Watch.

Për më tepër, përdoruesit që kanë marrë pjesë në këtë sondazh, sigurojnë që kanë rritur numrin e ditëve me 31% të cilët bëjnë çdo lloj ushtrimi, edhe nëse është vetëm ecja për gjysmë ore ose një orë. 52% e të anketuarve pohojnë se kanë rritur ditët e aktivitetit me intensitet të lartë.

Që nga viti 2016, siguruesi u ka ofruar klientëve të saj Apple Watch, që nëse arrijnë objektivat e propozuara, u kushton vetëm 25 dollarë. Falë këtij programi nga kompania e sigurimeve John Hancock, ju po merrni shkallën e përdoruesve që nivele të larta të yndyrës trupore kanë filluar të bien ndjeshëm.

Në planin afatgjatë, ky program lejon që siguruesi të kursejë një shumë të madhe parash, që nga ajo kohë aq më të shëndetshëm janë siguruesit tuaj, aq më pak para do të duhet të shpenzoni për faturat tuaja mjekësore. Me botimin e studimit të tij të fundit, siguruesi gjithashtu ka filluar të ofrojë Apple Watch Series 4 për të gjithë klientët e tij.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.