Përdoruesit e Apple Watch do të jenë në gjendje të blejnë AppleCare +

mollë-kujdes-plus

Me siguri për shumë përdorues të Apple, Plani i Mbrojtjes së AppleCare është zakonisht një blerje e lidhur me një idevide të re ose Mac. Në rastin tim mund të them se nuk e bleva kurrë këtë garanci shtesë ose zgjatje të shërbimit teknik të Apple, por kam miq që po dhe në disa raste blerja e tyre ishte e shkëlqyeshme për ta.

Në rastin e Apple Watch, thuhet se do të kemi gjithashtu mundësinë për të blerë këtë AppleCare, por do të jetë gjithashtu në modelin e tij të garancisë AppleCare +. Ok dhe çfarë do të thotë kjo? Epo, përdoruesit që duan të përfitojnë nga ky plan shtesë i mbrojtjes do të kenë mbulim Në rast se ora pëson një goditje, gota prishet ose të ngjashme.

Kjo mbulim AppleCare + ka ekzistuar për një kohë të gjatë në disa vende dhe përveç që mbulon të njëjtën gjë me AppleCare normale, ajo shton një seri mbulesash shtesë në rast të prishjes së ekranit ose të ngjashme. Ky model AppleCare + duket se është i disponueshëm vetëm për një linjë specifike të produkteve dhe Apple Watch i ri do të ishte brenda tyre.

ora e mollës

Në lidhje me përfitimet e mbulimit të këtij AppleCare + ose çmimi nuk ka ende të dhëna konkrete, por ne jemi të sigurt që ato do të jenë shumë të ngjashme me atë që kanë sot, e cila është 99 dollarë për iPhone me sigurim dëmi të përfshirë. Sapo ora të dalë në shitje, vendet që kanë në dispozicion këtë AppleCare + me siguri mund ta kontraktojnë atë. Një detaj tjetër që do të konfirmohet është lloji i mbulimit që do të ofrojë pasi një orë është më lehtë të goditet aksidentalisht, sesa një pajisje mobile, por ne imagjinojmë se e gjithë kjo do të detajohet në kushte, kështu që kur të dalë do ta tregojmë . dhe ne do të shohim nëse arrin Spanjën dhe vendet e tjera jashtë SHBA.

A keni blerë ndonjëherë Planin e Mbrojtjes AppleCare për Mac ose iPhone tuaj? A do ta blini për Apple Watch?


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.