Shiritat e rinj të Krenarisë për Apple Watch. Nike përfshirë.

Rripa të rinj në përkujtim të ditës së krenarisë

Me Beta e fundit e watchOS 6.2.5, Apple prezantoi një modifikim në fytyrën e orës kushtuar ditës së krenarisë. Tani ne gjithashtu shohim se si Apple rinovon rripat e orës. Me rastin e ditës së Krenarisë, dhe jo vetëm për atë ditë, por për çdo vit, ju mund të vishni një rripa të rinj shumëngjyrësh. Të dy për Apple Watch dhe gjithashtu për modelin Nike. Mund t'i vishni së bashku me sferat e reja.

Kompania amerikane ka lansuar dy rripa të rinj për të përkujtuar këtë ditë të rëndësishme të Gay Pride. Dy shiritat mund të përshkruhen si shumë të gjallë. Shtë e vërtetë që ai me modelin Nike es pak më konservatore sesa modeli tjetër.

Të dhënat më të rëndësishme në këtë 2020 nuk janë se Apple ka lëshuar një rrip për këtë ditë, sepse gjithmonë ka lëshuar një rrip me ngjyrat e ylberit në këtë kohë. Fakti i rëndësishëm është se Nike bashkohet për herë të parë në këto festime. Një fakt shumë pozitiv për tu marrë në konsideratë. Këtë vit të kaluar Nike ka mbështetur shoqata të shumta në favor të të drejtave të LGTBI.

Me hedhjen në treg të këtij rripi të ri, i cili, siç ju thamë tashmë, kombinohet në mënyrë perfekte me një nga sferat e lansuara në Beta-në e fundit, ne nuk do të mund të blejmë më atë nga 2019. Kështu që nuk do të keni zgjidhje tjetër përveç te përvetësoni atë të ri me një çmim prej 49 €. Hyni në faqen e internetit të Apple për të marrë tuajat.

Apple ka shpjeguar se për të prodhuar këtë rrip të ri, procesi nuk është aspak i lehtë. Së pari mblidheni me dorë nga shirita individualë të fluoroelastomerit me ngjyrë. Shiritat pastaj priten në makinë dhe formohen me kompresim. Ky proces rezulton në variacione delikate në modelin e ylberit me onde, duke e bërë secilën bandë artistikisht unike.

Shijoje.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.