Pagesat e përllogaritura në mars të Apple Card, të shtyra

Apple Card

Ata përdorues të Apple Card që e kanë përdorur atë, do të gjenerojnë një seri pagesash që duhet të plotësojnë. Ne e dimë që karta e kreditit Apple përdoret për blerje me pagesë të shtyrë me interes të ulët, por me interes. Në muajin mars, klientët që e kërkojnë atë do të jenë në gjendje të shmangin pagimin e këtij muaji për shkak të koronavirusit.

Apple në bashkëpunim me Goldman Sachs po lejojnë përdoruesit e Apple Card të mos kenë nevojë të përballen me pagesa këtë muaj. E gjithë kjo sepse COVID-19 nuk është vetëm një krizë shëndetësore por edhe ekonomike. Një mënyrë e mirë për të ndihmuar ata që nuk po kalojnë shumë mirë këto ditë.

Mars Pagesat e Kartës Apple shtyhen

Me virusin COVID-19, është krijuar një krizë shëndetësore globale dhe shoqërohet nga një krizë ekonomike. Shumë punëtorë po humbin para për shkak të mbylljes së institucioneve dhe kompanive. Prandaj, shumë prej tyre nuk janë në gjendje të përballojnë shpenzimet e zakonshme çdo muaj.

Në këtë kuptim, Apple po merr shumë masa për të lehtësuar ose të paktën parandaluar përhapjen e virusit. Nuk është vetëm mbyllja e dyqanit Apple të të gjithëve ose ka kontribuar më shumë se 15 milion dollarë. Tani ai gjithashtu ka marrë vendimin për shtyrjen e pagesës në muajin Mars që është gjeneruar në Apple Card.

Kjo është deklarata që është dërguar në lidhje me këtë nga dy kompanitë. Apple dhe Goldman Sachs:

Ne e kuptojmë se situata COVID-19 në zhvillim të shpejtë paraqet sfida unike për të gjithë dhe disa klientë mund ta kenë të vështirë të bëjnë pagesat e tyre mujore. Apple Card është e përkushtuar për t'ju ndihmuar të bëni një jetë më të shëndetshme financiare.

Nëse keni nevojë për ndihmë, klikoni këtu për t'u lidhur me mbështetjen e kartës Apple përmes Mesazheve dhe regjistrohuni në Programin tonë të Ndihmës për Klientin, e cila do t'ju lejojë të kaloni pagesën tuaj në Mars pa u shkaktuar tarifa interesi.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.