Safari Technology Preview arrin versionin 136

Safari Teknologjia Pamjeje

Një nga risitë kryesore të këtij versioni është vazhdimësia e ofruar nga ky shfletues eksperimental në 120Hz të MacBook Pro të ri të lançuar këtë fundvit. Në këtë version të ri veçoritë e reja të implementuara në Safari Technology Preview 136 fokusohen në korrigjime.

Me këtë rast, Apple vonoi pak më gjatë lançimin e këtij versioni të ri të shfletuesit eksperimental, pasi versioni i mëparshëm u lançua më 16 nëntor. Zakonisht ato nuk marrin më shumë se dy javë ndërmjet versioneve, por në këtë rast ata e kanë lëshuar versionin e ri pak më vonë.

Është një shfletues i veçantë nga versioni zyrtar i shfletuesit Safari që ne kemi instaluar fillimisht në kompjuterin tonë dhe mund të merret plotësisht pa pagesë. Mund ta përdorë kushdo që dëshiron dhe ka një Mac. Në këto raste, aq më shumë përdorues e provojnë këtë shfletues më shumë reagime do të marrë Apple për të zbuluar dhe rregulluar mete në versionet zyrtare të shfletuesit, kështu që është gjithmonë mirë që shumë përdorues të përdorin këtë shfletues.

Ata gjithashtu shtojnë korrigjimet e nevojshme në versionet vijuese të shfletuesit zyrtar. Ndërsa gjithnjë kujtojmë se azhurnimet që lëshohen për të azhurnuar Safari Technology Preview nuk kërkohet llogari e zhvilluesit dhe çdokush mund të shkarkojë. Thjesht duhet të hyni në faqen e internetit të mollës dhe të shkarkoni versionin më të fundit të disponueshëm të Safari Teknologjia Pamjeje. Ky azhurnim i fundit i shfletuesit është tani i disponueshëm përmes Mac App Store për këdo që ka shkarkuar shfletuesin më parë


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.