Paralelet, Kutia e Veglave 3 arrin me mbështetjen e modalitetit të errët të macOS Mojave dhe karakteristika të reja

Paralele

Siç mund ta dini tashmë, Toolbox Parallels ka ekzistuar për disa vjet, një mjet i pajtueshëm me të dy macOS dhe Windows, i cili në këtë rast merret me gruponi një mori shërbimesh të mundshme në një të vetme, i cili është i disponueshëm në çdo kohë, dhe me një çmim relativisht të përballueshëm duke marrë parasysh sasinë e mundësive që ofron.

Kohët e fundit, nga Parallels, kanë lëshuar versionin e ri 3.0, e cila në rastin e përdoruesve të Mac mundëson përputhshmëri me modalitetin e errët të macOS Mojave, dhe gjithashtu përfshin mjete të reja për përdoruesit më interesantë.

Ja çfarë ka të re në Parallels Toolbox 3.0 për Mac

Siç kemi qenë në gjendje ta dimë, lajmet janë ndarë sipas përdoruesve. Dhe është se, në këtë rast duket se përdoruesit e versioneve të mëparshme të Parallels Toolbox, ata nuk do të kenë mundësinë të azhurnohen falas këtij versioni të ri, por ata do të duhet të paguajnë diçka për të. Në këtë mënyrë, disa karakteristika të reja janë të rezervuara për këtë version 3.0, por nëse keni instaluar një version të mëparshëm, do të merrni edhe një azhurnim të ri falas përfshirë përmirësimet.

Specifike, kanë përfshirë përmirësimet e mëposhtme:

Për përdoruesit e ri të paraleleve të kutisë së veglave 3.0

 • Çinstalo aplikacionet- Hiqni lehtësisht aplikacionet dhe skedarët me një klik të vetëm për fshirje më të shpejtë.
 • Koha botërore- Mund të shikoni kohën lokale në vende të ndryshme nëpër botë për të kursyer kohë kur punoni me miq nga vende të tjera.
 • Skedarët e fshehur- Zbuloni dhe fshehni skedarët normalisht të fshehur në macOS për të zvogëluar rrëmujën në desktop dhe për të rritur produktivitetin.

Për përdoruesit e rinj të Parallels Toolbox 3.0 dhe ata të versioneve të mëparshme

 • Shënime në foto- Në dispozicion për përdoruesit e macOS Mojave, mjeti Take Screenshot tani mund të përdoret për të shtuar shënime të dobishme, duke përfshirë tekst, shigjeta, rrathë dhe më shumë, për përdorim më të shpejtë në postat elektronike ose prezantimet.
 • Mbështetje për shkarkimin e listave të leximit nga faqet e internetit të dedikuara- Shkarkoni shpejt listat e dëgjimit nga Facebook, YouTube, Vimeo dhe shumë më tepër shërbime në internet.
 • Shtesë e re për të shkarkuar video nga Safari- Përdoruesit tani mund të shijojnë një shtrirje të shkarkimit të videos direkt në shfletuesin Safari për qasje më të shpejtë në shkarkimin e videove në internet në kompjuterët e tyre (i pajtueshëm me macOS 10.14 dhe Safari 12).
 • Modaliteti i errët: Mundësia e përdorimit të mënyrës së errët nëse e keni përcaktuar ashtu nga konfigurimi në macOS Mojave.
 • "Ruaje si" tani me opsionet e personalizimit- Çdo mjet individual tani lejon që skedarët e rinj të ruhen në vende të personalizueshme, sesa në të njëjtin destinacion të paracaktuar, për efikasitet më të madh.
 • Format i ri i imazhit: Tani mund të përdorni formatin HEIFF kur ruani një imazh, përveç atyre që ishin më parë të disponueshëm, të cilët ishin JPEG, PNG dhe TIFF.
 • Regjistroni audio- Përdoruesit tani mund të ruajnë regjistrimet audio në formatin e skedarit MP3 me mikrofonin e integruar, me një klikim. Ata gjithashtu mund të regjistrojnë nga një mikrofon i jashtëm ose nga kompjuteri nëse zgjidhet si burim i hyrjes brenda preferencave të macOS.

Videot rreth asaj që ka të re në versionin e ri

Nga ekipi i Parallels, në mënyrë që të mësoni se si funksionojnë tiparet e reja para se të blini këtë softuer, ata gjithashtu kanë përgatitur një seri videosh në të cilën ata tregojnë funksionimin e të gjithë atyre në një mënyrë të thjeshtë:

 Ku të blini kutinë e mjeteve paralele

Nëse, pas gjithë kësaj, jeni të interesuar të mësoni më shumë ose të blini zyrtarisht Toolbox të Paraleleve, keni disa mënyra për ta bërë këtë. Gjëja më e thjeshtë është se ju shkoni direkt në Uebfaqja e paraleleve, ku do të gjeni të gjitha informacionet që ju nevojiten, dhe do të keni mundësinë t'i provoni falas nëse dëshironi.

pastaj, çmimi standard është 19,99 euro në vit, një pajtim me një çmim relativisht korrekt duke marrë parasysh sasinë e mjeteve që ofron, megjithëse nëse dëshironi mund të merrni edhe licenca për ekipin tuaj të punës në një mënyrë disi më të arritshme. Përveç kësaj, në këtë rast është gjithashtu në dispozicion në disa dyqane fizike për blerje, nëse ju nevojitet në rastin tuaj të veçantë.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.