Sfida e parqeve kombëtare më 30 gusht

Sfida e parqeve kombëtare

Edhe një herë ne jemi përgatitur të fillojmë një sfidë të re të Aktivitetit për përdoruesit e Apple Watch dhe në këtë rast është sfida e Parqeve Kombëtare. Sfida për të "festuar mrekullinë natyrore që janë parqet kombëtare" është kjo kohë për t'u kryer një stërvitje e një shëtitje, stërvitje me karrocë ose vrapim të paktën 1 milje, e cila është e barabartë me 1,61Km.

Ky trajnim mund të bëhet direkt në vetë aplikacionin e trajnimit të Apple ose të përdorë ndonjë prej aplikacioneve që janë në përputhje me Apple Watch. Çmimi është, si gjithmonë, në këto raste një kontribut shëndetësor për trupin tonë dhe disa afishe për t'i ndarë në mesazhe, plus një medalje për dollapin e çmimeve.

Këto sfida të aktivitetit sigurojnë drejtpërdrejt një nxitje për ata që e kanë të vështirë të lëvizin nga karrigia dhe është që me justifikimin e marrjes së sfidës ata mund të fiksohen duke bërë shëtitje të vogla dhe kjo do t'i çojë ata gjithnjë e më shumë. Në çdo rast, opsioni për të marrë një medalje me një ushtrim të vogël është arsye e mjaftueshme për të bërë që njerëzit më të ulur të lëvizin, kjo është treguar në sfidat e mëparshme dhe në rastin tim ata madje kanë arritur të më bëjnë të provoj Yoga, diçka që unë kam kurrë më parë Do të më kishte shkuar në mendje dhe tani herë pas here praktikoj.

Edicioni i parë i kësaj sfide siç e dimë aktualisht u krye në verën e vitit 2018, konkretisht në muajin shtator dhe vitin e kaluar në 2017, ajo që u krye ishte një sfidë e aktivitetit për të mbështetur themelimin e parqeve kombëtare në Në përgjithësi, kështu që janë tre vjet rresht. Vitin e kaluar, sfida që Apple ofroi ishte e lidhur me ecjen gjithashtu, një trajnim prej të paktën 4,8 km duhej të bëhej më 25 gusht. Tani këtë 2020 përgatituni të ecni më 30 gusht të ardhshëm dhe të merrni sfidën e parqeve kombëtare.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.