Pastruesi i Sistemit Movavi, i disponueshëm vetëm për 1 euro për një kohë të kufizuar

Pastrues sistemi

Si rregull i përgjithshëm, dhe nëse doni t’i bëni gjërat ashtu siç duhet që Mac-i juaj të funksionojë praktikisht si dita e parë, pak a shumë, çdo vit për muajin shtator, ne duhet të kryejmë një instalim të pastër të versionit të ri të macOS që Apple na vë në dispozicion, në mënyrë që të eleminojë të gjitha mbeturinat në formën e skedarëve që kemi grumbulluar.

Nëse zakonisht instalojmë aplikacione në Mac-in tonë, thjesht përpiqemi të shohim nëse na pëlqen apo na duket e dobishme, me kalimin e kohës, ekipi ynë po mbushet me skedarë dhe aplikacione që nuk na duhen Dhe gjithçka që ata bëjnë është të ngadalësojnë funksionimin e kompjuterit tonë, pavarësisht nga fakti se çdo vit ne instalojmë macOS nga e para.

Për të zgjidhur këtë lloj problemi, në Mac App Store kemi në dispozicion aplikacionin System Cleaner Movavi, një aplikacion që na ofron një larmi mjetesh për të pastroni Mac-in tonë dhe përmirësoni ndjeshëm performancën e tij.

Karakteristikat kryesore të System Cleaner Movavi

 • Pastrim i plotë i sistemit, fshirja e cache dhe regjistrave që zënë hapësirë ​​në hard diskun tonë.
 • Pastrimi i koshit.
 • Kërkoni për dublikata, të cilat na lejojnë të lokalizojmë dhe fshini skedarët identikë në mënyrë të sigurt.
 • Kërkoni për skedarë të mëdhenj, të cilët do të na lejojnë të fshijmë skedarë të mëdhenj që ndonjëherë harrohen në kompjuterin tonë.
 • Çinstaluesi i aplikacionit, ideal për heqjen e aplikacioneve që nuk i kemi përdorur për një kohë të gjatë.
 • Shërbimi i përdorimit të diskut të ngurtë, na lejon të dimë cilët janë dosjet që zënë më shumë hapësirë ​​në diskun tonë të ngurtë.

Pastruesi i Sistemit Movavi ka një çmim të rregullt në Mac App Store prej 13,99 euro, por për një kohë të kufizuar, vetëm gjatë gjithë ditës së sotme, 24 tetor, do të jemi në gjendje ta marrim atë për vetëm 1,09 euro, një mundësi e shkëlqyeshme që nuk mund ta humbasim.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.