Shërbimet ICloud tregojnë një gabim në lidhje

icloud-offline-0

Sot shërbimi iCloud ka probleme në qëndrimin në internet në zona të ndryshme. Personalisht, më ka ndodhur disa minuta më parë kur përpiqesha të hyja në përmbajtjen time në re përmes uebit, pikërisht kur futa kredencialet e mia për t'u identifikuar, ky "gabim lidhjeje" më ka hedhur çdo herë që kam provuar, kështu që menjëherë unë kanë filluar të hetojnë për të parë nëse problemi preku më shumë njerëz apo u reduktua vetëm në llogarinë time.

Befasia ka qenë për të parë se si problemi mund të klasifikohet si global, pasi që në Twitter shumë njerëz nga vende të ndryshme po komentojnë mbi këtë problem dhe paaftësinë për të menaxhuar llogaritë e tyre. Problemi nuk është i kufizuar vetëm në rrjetin iCloud, por gjithashtu duket se Programet e palëve të treta preken, disa funksione të postës iCloud dhe në shërbimin «Gjeni iPhone tim».

Në përgjithësi, shërbimi iCloud dhe funksionimi i tij e bëjnë si komunitetin e përdoruesve ashtu edhe zhvilluesit nuk janë shumë të kënaqur me rezultatin. Dhe fakti është që megjithëse qasja është me të vërtetë e mirë, duke zgjeruar ekosistemin në mjedisin Apple shumë më tepër, ajo nuk funksionon aq mirë sa kërkohet për një kompani të këtij kalibri.

icloud-offline-1

Shpresojmë, si gjithmonë, ata nuk vonojnë shumë për të zgjidhur problemin, i cili edhe pse nuk mendoj se do të jetë përfundimtar, të paktën të mbajë një rregullsi më të madhe të funksionimit në shërbim. Ndoshta rritja e përdoruesve në platformë do të thotë që infrastruktura e saj nuk po rritet në të njëjtin nivel me numrin e përdoruesve që shkaktojnë këto rënie, në një mënyrë kaq konstante.

Më shumë informacion - Ultimatum nga zhvilluesit tek Apple nga iCloud

Burimi - 9to5mac


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.