Problemi i ajrit dhe baterisë së Macbook

Problemi i Macbook Air dhe baterisë Një nga kryesorët shqetësimet e atyre që janë të interesuar në blerjen e një të re dhe deri më tani "Hollë" portativ të botës, ajri makbook, eshte ai problembateri. Me të dëgjuar se bateri është mbyllur brenda dhe duhet të çohet në një shpërndarës për ta zëvendësuar atë, mund të ndodhin dy gjëra, ose ne nuk i japim rëndësi asaj ose mendojmë pak për situatën dhe imagjinojmë një skenar specifik, më e keqja e mundshme, po udhëtojmë, "lëngu" mbaron bateri y Tani Cfare?….

Epo, nëse jeni aventureske, dhe jeni tipi "beje vete"do të jeni të lumtur ta dini këtë mund të dilni me veten tuaj ndryshim la bateri prej jush ajri makbook, dhe më e mira shumë e lehtë! Ju nuk keni nevojë nuk ka aftësi të veçantëThjesht një kaçavidë me madhësinë e duhur dhe pak zell.

En 3 hapa të thjeshtë mund të nxirrni baterinë e vjetër.

  1. bie ajri i macbook.
  2. dikur u kthye, ju vetëm duhet të heq kapakun kapaku.
  3. Pastaj duhet të heqim baterinë dhe mbartës.

Bateria nuk është e bashkuar dhe nuk ka asgjë për të komplikuar heqjen. Me fjalë të tjera, nëse ndiqen hapat dhe nuk arrijmë të "luajmë" me pjesën e brendshme të ekipit tonë, gjithçka do të jetë mirë.

Bazuar në këtë informacion, a teknik Unë mund ta bëja të gjithë procesin në vetëm 3 minuta. Apple, inc nga ana e saj ka njoftuar a program për të zëvendësuar bateritëajri makbook jashte garancie. Por pritet që për shkak të thjeshtësisë së procesit, një larmi e Komplete DIY.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.