Procesori i Apple Watch Series 5 është i njëjtë me Serinë 4

Seria Apple Watch 5

Ndërsa ditët kalojnë, pak nga pak disa nga lajmet që kanë të bëjnë me lansimin e gjeneratës së re të iPhone, iPad dhe Apple Watch po konfirmohen 10 shtatorin e kaluar. Nga njëra anë, ne zbulojmë se RAM-i i iPhone-it të ri është saktësisht i njëjtë me atë të gjetur në gjeneratën e mëparshme, 4 GB.

Nga ana tjetër, një aspekt që tërheq veçanërisht vëmendjen është se procesori që monton Apple Watch Series 5 është saktësisht i njëjti që mund ta gjejmë në Serinë 4. Ai tërheq vëmendjen sepse deri më tani, Apple nuk kishte përdorur të njëjtin procesor në dy gjenerata të ndryshme të Apple Watch.

Seria Apple Watch 5

Steve Troughon, zhvilluesi i aplikacioneve, thotë se procesori i Apple Watch Series 5 është i njëjtë me gjeneratën e mëparshme, si grafiku, kështu që ndryshimet e vetme që mund të gjejmë janë busulla dhe madhësia e hapësirës së brendshme, e cila është rritur në 32 GB. Nëse keni qenë i shqetësuar për performancën e Serisë suaj 4 krahasuar me Serinë 5, mund ta harroni.

Thashethemet para nisjes së këtij brezi të ri sugjeruan tashmë që Apple mund të përdorë të njëjtin procesor në Seria 5 si në modelin që lansoi vitin e kaluar. Gjithçka duket se tregon atë Apple ka dashur të përqendrohet në fusha të tjera, në mënyrë që të arrihet një numër më i madh i klientëve të mundshëm, kështu që janë lansuar përfundime të reja, në vend që të shtohen ndryshime në dizajn ose të shtohen funksione të reja.

Cilin Apple Watch Series 5 për të blerë

Apple na vë në dispozicion Apple Watch Studio, një faqe në internet ku kemi më shumë se 1.000 opsione të ndryshme për të konfiguruar Apple Watch që na pëlqen më shumë. Nëse e keni të qartë se cilin model të blini, por nuk keni vendosur vetëm nëse modeli LTE është për ju, në këtë artikull kolegu ynë Jordi ju informon për ndryshimet midis të dy modeleve.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.